ŽYGIS KALNIŠKĖS MŪŠIS: BŪTINA ŽINOTI

2022-10-15 Kalniškės miške Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas kartu su VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras” (direktorius Valdas Žička)  organizavo orientavimosi edukacinį pėsčiųjų žygį „Būtina žinoti: Kalniškės mūšis” . Žygis prasidėjo ir baigėsi prie Kalniškės mūšio memorialo. Žygyje dalyvavo ir LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r. dm. gen. Adolfo Ramanausko – Vanago šaulių 104-osios kuopos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos šauliai, jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas), mokiniai, tėvai (lydinti mokytoja, šaulė Audronė Pileckienė), vykdant bendradarbiavimą, Vaikų socialinės globos namų „Židinys“  auklėtiniai (lydintis asmuo šaulė Asta Bagdonienė).

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai, mokiniai, tėvai, globos namų „Židinys’’, auklėtiniai, pasiskirstę į dvi komandas, per lygiai 4 val. įveikę apie 10 km., suradę 16 orientavimosi objektų ir surinkę 175 taškus iš 7 dalyvavusių komandų pasidalijo II-III vietas. Visiems jauniesiems žygeiviams organizatoriai įteikė sertifikatus, suvenyrus, o jaunųjų šaulių, mokinių ir vaikų namų „Židinys” auklėtinių  komandų vedliams Martynui Mikelioniui ir Martynui Čepuliui asmenines dovanas – peilius su Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubo logotipu. Už pagalbą žygio metu jauniesiems žygeiviams, mamai Rūtai Stankevičienei ir jaunajai šauliai Vakarei Goberytei įteikti termo puodeliai.

Dėkojame organizatoriams Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubui (vedlys plk. ltn. Rimantas Jarmalavičiius) ir  VšĮ „Lazdijų turizmo informaciniam centrui”  už pajutimą ir prisilietimą prie Kalniškės mūšio dvasios, istorijos, puikiai organizuotą žygį, prizus, vaišes, lengvą nuovargį, žinias, pamokas, pasididžiavimo pajutimą, galimybę dar kartą gyvai prisiliesti prie vieno iš didžiausių partizanų mūšio istorijos.

Po sėkmingai įveiktos trasos, visi žygio dalyviai organizatorių buvo vaišinami skaniu kugeliu.