Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Biblioteka

2023 metų bibliotekos veiklos programa
Naudojimosi gimnazijos biblioteka taisyklės
Naudojimosi bibliotekos kompiuteriais taisyklės
Renginių planas

Literatūros sąrašai 2021-2022 mokslo metams

Darbuotojai:

Laima Vaicekauskienė
Bibliotekininkė
laima.vaicekauskiene@lazdijugimnazija.lt

Darbo laikas:

 I – 7:45 – 16:30 val.,
II – 7:45 – 16:30 val.,
III – 7:45 – 16:30 val.,
IV – 7:45 – 16:30 val.,
V – 7:45 – 15:15 val. 

Pietų pertrauka 12:00 – 12:30 val.

 

Aš esu biblioteka. Aš nesu nei sienos, nei lentynos, Net ne knygos, sustatytos eilėmis. Aš esu pasaulio išmintis, Knygose pagauta ir jums jose parengta. Aš esu atviros durys. Įženki!

        Gimnazijos biblioteka – bendruomenės informacijos centras, galimybė turiningai praleisti laisvalaikį, gilinti žinias, susirasti informaciją.

        Gimnazijos biblioteka – tai informacijos centras, vykdantis informacines ir edukacines funkcijas, tenkinantis gimnazijos bendruomenės poreikius, padedantis augančiai kartai integruotis į informacinę visuomenę, kaupiantis ne tik ugdymo procesui reikalingą literatūrą bei kitus dokumentus, bet ir modernias informacines technologijas. Taip sudaromos sąlygos ir pagerinamos galimybės moksleiviams savarankiškai mokytis, o pedagogams rengtis pamokoms ir ieškoti naujų darbo metodų.

Biblioteka garantuoja galimybę gimnazijos bendruomenei įgyvendinti mokslo, didaktinius ir ugdymo tikslus, ugdyti informacinį raštingumą ir kritinį mąstymą, aktyviai dalyvauti mokymo procese. Gimnazijos biblioteka  tampa neatskiriama mokymo plano dalimi, jos bendradarbiauja su visa gimnazijos bendruomene ir yra įtraukiama į mokymo procesą. Savo veiklos planą kuria atsižvelgiant į gimnazijos strategiją ir veiklos planą.

        Bibliotekos kaupimas, paslaugos ir darbo laikas yra derinamas pagal gimnazijos bendruomenės poreikius bei mokymo planus. Didelis dėmesys skiriamas ne tik bibliotekinių, bet ir informacinių gebėjimų, būtinų mokantis savarankiškai, ugdymui. Bibliotekoje teikiama pagalba naudojantis knygų fondais, dirbant su kompiuteriais ir kompiuterine įranga, rengiamos parodos ir stendiniai pranešimai žymioms valstybinėms bei literatūrinėms datoms pažymėti.

Pagrindinė bibliotekos užduotis – teikti informaciją, todėl skatinama naudotis ne tik spausdintiniais dokumentais, bet reikiamos informacijos ieškoti internete. Moksleiviams skirti 4 kompiuteriai su prieiga prie interneto. Mokytojai ir mokiniai lengviau pasiekia naujausią informaciją. Bibliotekoje sudarytos sąlygos  vesti pamokas, naudojant  mokomąsias kompiuterines programas ir informacines kompiuterines technologijas.

         Bibliotekos misija: Aktyviai dalyvauti ugdymo procese teikiant paslaugas, atitinkančias mokyklos informacinius poreikius.

         Bibliotekos veikla skaičiais: 

               Fondo dydis – 8943 egz.                  

        Iš jų: 

               8606 vnt. – knygų;

               153 vnt. – garsinių, regimųjų ir mišrių dokumentų;

               135 vnt. – skaitmeninių, vaizdinių ir kitų dokumentų;

               49 vnt. – kartografijos dokumentų.

  • Gauta per metus – 185 dokumentai;
  • Aptarnaujamų skaitytojų skaičius – 755;
  •  Registruotų vartotojų skaičius – 581;
  • Apsilankymų skaičius – 9879;
  •  Išduota dokumentų – 11488.

         Biblioteka turtinga techninėmis priemonėmis:

  • 4 kompiuterizuotos darbo vietos skaitytojams;
  • 1 kompiuterizuota darbo vieta darbuotojai;
  • nešiojamasis kompiuteris;
  • projektorius;
  • spausdintuvas.

 

Siūlymai tėvams, kaip skatinti vaikų skaitymą

 

        ,,Knygos yra mokytojai, kurie moko be lazdų ir rykščių, be riksmo ir pykčio, be dovanų ir pinigų. Kada tik ateitum – nemiega, ko tik paklaustum – neslepia, jei suklysi – nemurma, jei nežinosi – nesišaipo. O, knygos, jūs vienintelės esate dosnios ir laisvos, jūs duodate visiems prašantiems ir išlaisvinate visus ištikimai jums tarnaujančius.“

Rychard de Bury

 

        Skaitymas, pagarba ir meilė knygai – tai išsilavinimo dovana, kurią gali pasiūlyti tėvai savo vaikams. 

        Skaitymas – tai galimybė susipažinti su mus supančiu pasauliu. Būtina formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į skaitymą ir jo svarbą. Todėl labai svarbu, kad būtų suprasta skaitymo reikšmė šeimoje, tam, kad vaikas taptų smalsiu skaitytoju, sąmoninga, kultūringa ir kūrybinga asmenybe.

        Tėveliams neramu, jei niekaip nepavyksta vaiko sudominti knygomis. Kompiuteriniai žaidimai ir televizorius, deja, vis labiau užgožia vaiko laisvalaikį. Ko tėveliai gali imtis, kad vaikas pamėgtų skaitymą ir tai jam netaptų kančia?

 

   Siūlome keletą būdų, kurie padės skaitymą paversti mėgstamu jūsų vaiko užsiėmimu:

 – Išsiaiškinkite, kuo tiksliai domisi jūsų vaikas, kokie jo pomėgiai – pasiūlykite knygų ir žurnalų, susijusių su šiais vaiko interesais.

– Filmo peržiūra – puiki motyvacija. Vaikui gali taip patikti filmas, kad jis norės perskaityti knygą, pagal kurią jis sukurtas. Ir atvirkščiai, pažadėkite, kad nusivesite vaiką į kiną, kai jis perskaitys tą knygą.

–  Kelionės taip pat sukelia norą skaityti. Prieš vykdami į įdomią vietą, galite suintriguoti vaiką duodami paskaityti knygą apie tą vietovę, į kurią vykstate.

– Būkite geru pavyzdžiu – tegul vaikai mato, kad jūs skaitote knygas laisvalaikiu savo malonumui. Raskite laiko paskaityti kai kurias paauglių mėgstamas knygas, kad galėtumėte su jais apie jas pasišnekėti.

– Nuveskite vaikus į biblioteką, apžiūrėkite vaikiškas knygas, paklauskite bibliotekininkės, ką ji galėtų rekomenduoti.

– Pristatykite skaitymą, kaip tikslingą veiklą.

– Skatinkite vyresnius vaikus skaityti jaunesniems broliams ir sesutėms.

– Įveskite reguliarų skaitymo laiką šeimoje: bent 20 min. Per dieną ir tai padės lavinti vaiko skaitymo įgūdžius.

– Paskaitykite savo vaikui, ypač tam, kuriam sunkiai sekasi skaityti. Klausydamasis jūsų, užuot vargęs vienas, vaikas gali atgauti skaitymo entuziazmą.

– Dovanokite vaikui knygas, susijusias su jo hobiu įvairiomis progomis.

– Skirkite vietą namie, kur vaikas galėtų susidėti savo knygeles.

– Turėkite namuose vietą tinkamą skaityti – prieinamą, patogią, patrauklią akiai.

– Priminkite vaikui, kad jis neturi knygos perskaityti iškart, o gali ją skaityti pamažu, po kelis puslapius.

– Dažnai vaikai skaitymą laiko nuobodžiu ir labai rimtu užsiėmimu. Paskaitykite su vaiku anekdotų ir juokingų istorijų, kad vaikas pamatytų , jog skaitymas gali būti ir pramoga.

– Leiskite vaikams skaityti savo pačių pasirinktas knygas.

– Apribokite laiką, kai vaikas žiūri televizorių ar žaidžia kompiuteriu, kad laiko užtektų ir skaitymui ir kitai veiklai. Tačiau niekada nepasitelkite televizoriaus žiūrėjimo kaip dovanos už skaitymą.

– Skaitymas – ne tik knygos. Skatinkite vaikus paskaitinėti meniu, įvairias iškabas, skelbimus, informacinius lapelius, lankstinukus ir pan.

– Padarykite skaitymą savo malonumui, kad skaitymas būtų sudėtinė pamokų ruošos dalis.

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt