Apie mus

Vizija – moderni, atliepianti nacionalinius, miesto ir gimnazijos bendruomenės poreikius ir atvira pozityviai kaitai.

Misijateikti valstybinius standartus ir programas atitinkantį išsilavinimą. Užtikrinti saugią ir sveiką ugdymosi aplinką. Skatinti mokytojų kvalifikacijos kėlimą. Rūpintis tautos tradicijų, kultūros puoselėjimu.

Vertybės saugumas, sveikata, teisingumas, tolerancija, geranoriškumas, sąžiningumas, pilietiškumas.

Gimnazijos šimtmečio moto:  „Tikėti tuo ką darai, daryti tai, apie ką svajoji“.

Ryškesnės mokyklos istorijos atkarpos

1920 m. sausio 12 d. Lazdijuose kunigo ir poeto Motiejaus Gustaičio pastangomis įkurta Žiburio gimnazija.

1929 m. gimnazijoje mokosi 120 mokinių, veikia visos klasės (išskyrus 8-ąją). Pedagogų taryba nutaria pasirinkti bendrojo lavinimo su sustiprintu lotynų kalbos dėstymo tipą. Veikia gimnazijos choras, orkestras, skautų ir „Vaidilučių“ organizacijos, direktoriumi dirba J. Starkus.

1928-1931 metais vokiečių ir lietuvių kalbos mokytoja dirba poetė Salomėja Nėris, mokiniams palikusi įspūdį.

1938 m. „Žiburio“ gimnazija tampa valstybine.

1921-1939 m. Vyriausybės lėšomis ir miesto gyventojų aukomis gimnazija nuolat plečiama.

1940 m. prasideda sovietinės mokyklos tipo kūrimas.

1975 m. pastatytas centrinis mokyklos pastatas.

1995 m. Lazdijų vidurinei mokyklai suteiktas Motiejaus Gustaičio vardas.

2005 metais mokykla atvertė naują savo gyvavimo puslapį – pradėjo skaičiuoti gimnazijos metus.

2014 metais rugsėjo 1 d. įsteigtas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šventežerio vidurinio ugdymo skyrius.

2015 metais rugsėjo 1 d. įsteigtas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyrius.

2020 metais rugsėjo 1 d. įsteigti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos A. Kirsnos pagrindinio ugdymo skyrius, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Krosnos pagrindinio ugdymo skyrius (nuo 2021-09-01 Krosnos ikimokyklinio ugdymo skyrius) ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Kučiūnų pagrindinio ugdymo skyrius (nuo 2021-09-01 Kučiūnų pradinio ugdymo skyrius, nuo 2023-09-01 Kučiūnų ikimokyklinio ugdymo skyrius).

.

Gimnazijos himnas

Žodžiai mokytojos S. Mazaliauskienės, muzika mokytojos L. Jakulevičienės

Gegužy, lyjant žiedų lietui,
Jaunystė netelpa krantuos.
Mokyklos durys tyliai užsidaro,
O širdyje taip norisi dainuot!

Kai parko takelius klos margaspalviai lapai,
Varpelis kvies vėl į klases.
Ateis kiti, vėl trokštantys mylėti,
Jie vėl ateis – bet neberas tavęs.

Mokykla mano, ar jauti,
Kaip auga medžiai tavo parke?
Kiek pirmutinių meilių tu meni…
Tik nesisielok ir neverki.

Ilgai dar saugok paslaptis, mieloji,
Jaunėk kasmet tu su vaikais,
Metus tu širdimi skaičiuoki
Ir būk jauna visais laikais!

Gimnazijos vėliava