(8 318) 51 456

Kabinetai

1 kabinetas
Mokytoja Vida Kvaraciejienė

1 kabinetas – tai savotiškas etninės kultūros mini muziejus: jame eksponuojami senoviniai buities daiktai, namų apyvokos rakandai, stovi dvi senovinės spintos, puošni lentyna. Sienas puošia keletas senovinių rankšluostinių ir juostinių, ant kurių kabo autentiškos austinės juostos ir rankšluosčiai. Kai kurie senoviniai daiktai pritaikyti šiandienai: sviestmušėje auga gėlės, lanksčiai panaudoti kaip stovai gėlėms ir pan. Ypatingas dėmesys atkreiptinas į senovinių lietuvių kalbos vadovėlių ekspoziciją, kuri supažindina ne tik su mokykliniais vadovėliais, bet ir su J. Jablonskio raštais. Taip pat kabinete eksponuojama nemaža dalis senovinių asmens bei mokyklos dokumentų: pasai, įvertinimų žurnalai ir pan. Yra ir pirmojo ,,Varpo” numerio kopija.
        1 kabinete, be jau minėtų naudingų ekspozicijų, galima susipažinti su lietuvių liaudies meno pavyzdžiais: molio, medžio, metalo dirbiniais.
        Užsukite į etninės kultūros ir lietuvių kalbos kabinetą!

2 kabinetas
Mokytoja Dalė Jefimova

Kabinete ant pagrindinės sienos puikuojasi nežinomo dailininko tapytas rašytojos Žemaitė portretas. Tai viena žymiausių lietuvių rašytojų, įtvirtinusių lietuvių prozoje realizmą, tikrovišką vaizdavimo būdą.
        Paveikslų ciklas „Metų laikai“, puošiantis kabinetą, padeda išryškinti realizmo principus: tikroviškai ir objektyviai vaizduoja gyvenimą ir žmogų, atskleidžia jo ryšį su pasauliu.
Pagrindinis kabineto akcentas – REALIZMAS.

3 kabinetas
Mokytoja Birutė Plečkaitienė

Lietuvių kalbos kabineto apipavidalinimas yra orientuotas atspindėti mūsų gimtosios kalbos padėtį tarp kitų pasaulio kalbų, jos vietą indoeuropiečių kalbų šeimoje, santykį su jau mirusia, bet ilgus amžius, taip pat ir šiandien mokslui bei kultūrai reikšminga lotynų kalba. Kabineto aplinka mokiniams turėtų padėti suprasti, kad lietuvių kalba, nors daugelį amžių engta, slopinta didžiųjų kaimynų, dažnai išduota savų vaikų, yra sena, garbinga, labai svarbi mokslui.

4 kabinetas
Mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė

Ketvirtas kabinetas apipavidalintas tautosakiniais motyvais. Kabinete sukaupta medžiaga apie Lazdijų rajono kultūros paveldą. Tai yra:
1. Aprašai „Ką prisimena mūsų senoliai?“ Juose sukaupta senolių išmintis:
a) įvairūs pasakojimai, prisiminimai,
b) liaudies dainos,
c) pasakos, sakmės, padavimai,
d) mįslės ir anekdotai.
2. Senovinių įrankių ir laikrodžių kolekcija.
Tautosakiniai karpiniai bei sieną puošianti medinė verpstė.

5 kabinetas
Mokytoja Zita Šklėrienė

Šiame lietuvių kalbos kabinete galima susipažinti su „Žiburio“ gimnazijos įkūrėju Motiejumi Gustaičiu: eksponuojama nuotraukos iš gimnazijos gyvenimo, M. Gustaičio ranka rašytų tekstų, laiškų, vadovėlių titulinių puslapių kopijos, poeto pedagoginio darbo žemėlapis, tekstai apie patį gimnazijos direktorių M. Gustaitį. Be minėtų dalykų, yra 2 dideli stendai, kuriuose saugomos pirmosios „Žiburio“ gimnazijos abiturientų laidos atestatų kopijos.
        Kabinete puikuojasi dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės nutapytas paveikslas, kuriame pavaizduotas senasis Seinų „Žiburio“ gimnazijos pastatas (jame dabar yra S. Nėries muziejus).

6 kabinetas
Mokytoja Jolanta Patackaitė

Kabineto ekspozicija skirta buvusiam gimnazijos mokiniui ir mokytojui Vilydui Jauniškiui (1965–2002). Tai iškili asmenybė, tapiusi netradicinius paveikslus (jie puošia kabineto sienas), kūrusi esė, turėjusi svarią nuomonę apie gyvenimo būties esmę. Vilydas mėgo skaityti Seneką, A. Maceiną, laisvalaikiu domėjosi tradiciniais liaudies menais. Jo poetinis žodis, publikuojamas stende, žavi grakštumu, įvairiais atspalviais, skambumu. Poezija, dailė kuria jaukią aplinką ir ugdo kūrybingą asmenybę.

20 kabinetas
Mokytoja Salomėja Paškevičienė

Svarbiausias istorijos mokymo tikslas – padėti mokiniams formuotis istorinę sąmonę, supratimą, kad šiandienos pasaulis, jo tvarka ir vertybės yra istoriškai nulemtos ir kintančios. Padėdama suprasti praeitį ir dabartį istorija kartu moko projektuoti ateitį.
       Todėl šis kabinetas nuolat atspindi mokinių veiklą: rengiamos tiriamųjų darbų ekspozicijos, stendiniai pranešimai skirti svarbiems valstybės įvykiams, piešinių istorine tematika parodos, publikuojami kiti kūrybiniai darbai. Kabinetą puošia kasmet išaiškinamų geriausių jaunųjų istorikų dešimtuko nuotraukos.

21 kabinetas
Mokytoja Audronė Pileckienė

Tai istorijos kabinetas. Kabineto apipavidalinimas yra orientuotas atspindėti Lietuvos istoriją. Kabineto aplinka turėtų mokiniams padėti artimiau susipažinti su mūsų Tėvynės šlovinga praeitimi ir garbinga dabartimi. Kabinete yra visi pagrindiniai valstybės simboliai: herbas, vėliava, himnas; puikiai įrėminta Nepriklausomybės aktų signatarų nuotrauka, Vasario 16–osios ir Kovo 11–osios aktų kopijos. Kabineto sieną puošia spalvotas LDK mūrinių pilių stendas, vaizdinga pagrindinių Lietuvos istorijos įvykių laiko juosta.
        Kabineto spintose gausu mokinių surinktos medžiagos apie Lazdijus, rajono lankytinas vietas, tremtinių atsiminimų, mokinių piešinių, skirtų žymioms valstybės datoms, knygų apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, žymius valstybės veikėjus, partizanus, tremtinius, dabartinius Lazdijus ir Alytaus apskritį.

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.mokykla@lazdijai.lt