Žmonių veikla. Padariniai. Sprendimai.

Lapkričio 18, 23 ir 25 dienomis vyko nacionalinis viktorinų žaidimas 5-10 klasių mokiniams – „Žmonių veikla. Padariniai. Sprendimai.“. Viktorina yra tarptautinės iniciatyvos „Globalaus švietimo savaitė 2021“ renginių ciklo dalis. Viktorinoje jėgas išbandyti nusprendė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai. Juos paskatino dalyvauti jų biologijos mokytoja Laima Čepulienė. Mūsų mokyklai atstovavo aštuntokų komanda, kurią sudarė Adelė Lazauskaitė, Austėja Nevulytė, Gabrielė Valentukonytė, Morta Mazurkevičiūtė, Eglė Malinauskaitė, Austėja Apolskytė, Viltė Tulabaitė, Jokūbas Čepulis, Grantas Grėbliūnas ir Joris Jackūnas. Viktorina susidėjo iš 3 etapų skirtingomis dienomis: lapkričio 18-ąją – „Žmonių veikla“, lapkričio 23-iąją – „Padariniai“, lapkričio 25-ąją – „Sprendimai“. Kiekvienas etapas turėjo po 6 turus, kuriuose klausimai susidėjo iš įvairių temų, tokių kaip atliekų rūšiavimas, perdirbimas, aplinkosauga, ekologija, globalinis atšilimas, klimato kaita. Taip teko prisiminti kokias atliekas reikia mesti į tam tikrus konteinerius, atsakyti kokias atvejais žmonės yra aplinkosaugininkai, o kuriais ne, ar tam tikri daiktai yra perdirbami, kas skatina globalinį atšilimą, kaip keičiasi klimatas ir dar daug panašių su gamtos mokslais, žmogumi, gyvūnais ir ekologija susijusių klausimų. Aštuntokams viktorinoje sekėsi gerai, jie puikiai sugebėjo dirbti komandiškai, diskutuoti, gebėti greitai atsakyti, susitarti dėl atsakymų. Viktorina padėjo praplėsti žinių bagažą, bei kartu pritaikyti jau turimas žinias. Buvo įdomu varžytis su kitomis komandomis, spėlioti ir mąstyti teisingus atsakymus.