Žemės diena

Su pavasario saulės spinduliais pas mus atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. Tai yra astronominis pavasaris, kurio metu susilygina dienos ir nakties ilgumas. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Krosnos, Aštriosios Kirsnos ir Kučiūnų skyrių ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai įdomiai ir kūrybiškai paminėjo šią dieną. Veiklų tikslas: plėsti ugdytinių žinias apie žemę, išreikšti jai pagarbą, mokytis saugoti žemę ir visa kas joje yra. Vaikučiai susipažino su gaubliu, mokėsi surasti jame žemynus ir vandenynus. Labai smalsu buvo surasti Lietuvą. Tyrinėdami Lietuvos žemėlapį, susipažino su mūsų kraštuose gyvenančiais gyvūnais ir paukščiais. Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose apie tai, kaip reikia saugoti žemės turtus. Žiūrėjo filmuką apie gamtos užterštumą bei tausojimą, kalbėjo apie tai, kaip mes visi galime prisidėti prie gamtos saugojimo. Gamino žemę – gėlę. Mokėsi rūšiuoti šiukšles su Netvarkos nykštuku. Gamino skraidykles iš popierinių lėkščių, po to su jomis žaidė. Lankėsi bibliotekoje, kur vaikai klausėsi eilėraščių apie gamtą, pavasarį, klausėsi paukštelių čiulbesio, gilino žinias apie aplinkos saugojimą, gamino žibučių pintinėlę. Kieme vaikai tyrinėjo aplinką ir stebėjo pavasario požymius.

Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.