XXXII TRADICINIS TARPTAUTINIS PAGARBOS BĖGIMAS „GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU”

2024-01-14   Vilniuje vyko XXXII tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, kuriuo pagerbiamos Sausio 13-osios aukos. Tarp 7000 dalyvių iš 27 šalių bėgime dalyvavo ir Lazdijų kraštą atstovavo LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r. gen. Adolfo Ramanausko–Vanago šaulių 104-osios kuopos šauliai, jaunieji šauliai, mokytojai, mokiniai, tėvai iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų, Šventežerio mokyklos ir Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centro „Židinys”. Lazdijų krašto atstovai prieš bėgimą Antakalnio kapinėse prie „Pietos” skulptūros, prie gen. Adolfo Ramanausko–Vanago kapo padėjo gėles, uždegė žvakutes, žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą pagerbė tylos minute.

Bėgikai startavo nuo Antakalnio kapinių ir visi sėkmingai įveikę apie 10 km. trasą finišavo prie Televizijos bokšto, kur buvo jiems įteikti  atminimo medaliai, galėjo pasivaišinti arbata, bandelėmis.

Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu”-vienybės ir bendrystės išraiška. Nugalėtojai čia visi ir kiekvienas, kuris myli savo šalį ir prisimena bei gerbia tuos, kurie paaukojo dėl jos savo gyvybę.

Dėkojame Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų, Šventežerio mokyklos ir Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centro „Židinys” administracijoms už sudarytas sąlygas dalyvauti šiame patriotiniame renginyje Vilniuje.