Velykų papročiai, kiaušinių marginimo tradicijos

Praėjo didžioji pavasario šventė – Velykos. Praėjo ir atostogos mokiniams. O jų metu pradinių klasių mokiniai turėjo užduotį – susirasti gražiausią margutį  ir atsinešti ridenimui. Taip ir susirinkome balandžio 17-ąją. Pirmiausia pradinių mokytojos  priminė Velykų papročius, kiaušinių marginimo tradicijas. Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes jis – gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo, pavasario simbolis. Kiaušinių galuose – saulytės, paukštelių pėdelės, žalčiukai, taškeliai, brūkšneliai. Paskyrę po patį gražiausią margutį ridenimui, skubėjome sudalyvauti ridenimo varžybose. Kad galėtume dažniau paridenti, susiskirstėme į dvi grupes. Vienų pintinėlės greitai pilnėjo, kitiems teko po vieną kitą kiaušinį ir pralošti. Baigiantis šventei suskaičiavome margučius. Sėkmingiausiai pasirodžiusieji ridenimo varžybose buvo apdovanoti prizais.

Pradinių klasių mokytojos