Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Tyrėme, tiriame, tirsime…

tyrejai

        Tyrėjų naktis yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose.

        Pirmą kartą Tyrėjų naktis surengta 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva, su tikslu didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje ir sudaryti galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

        Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose.

        Kadangi išvykti į tokius renginius ne visada būna galimybė, prie Tyrėjų nakties renginių prisijungiame gimnazijoje: atliekame eksperimentus, žaidžiame protmūšius, diskutuojame apie ateities energetiką.

        Aštuntokė Liucija atliko eksperimentus su Coca-Cola. Ji tyrinėjo, kaip šis gėrimas veikia surūdijusius daiktus, riebalų dėmes, senas monetas, dantis ir t.t. Savo tyrimo rezultatus pristatė klasės draugams.

        Taip pat stendinio pranešimo forma 8-4g klasių mokiniams buvo pristatyta Jaunųjų mokslininkų konkurso dalyvių Gretos ir Dominyko darbas apie titnago vandens savybes.

        Devintokai matavo įvairių jūrų vandens tankį. Pasirodo, kad vanduo iš Juodosios, Šiaurės, Barenco jūrų ar parvežtas net iš Rio de Žaneiro paplūdimių – skiriasi savo tankiu, druskingumu ir kitomis savybėmis.

        Vyresniųjų klasių mokiniai varžėsi, atsakinėdami į viktorinos klausimus. Šiemet protmūšių naujovė buvo tokia, kad komandų jėgas sustiprinti sutiko ir mokytojos Birutė, Gintutė, Onutė ir Virginija. Netikėtumų nebuvo: laimėjo 4g klasės komanda.

        Iki pasimatymo kitų metų Tyrėjų naktyje.

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt