TRADICINIAI  MARGUČIŲ MARGINIMO BŪDAI

Gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos, atneša į kiekvieno žmogaus širdį prisikėlimo džiaugsmą, tikėjimą, viltį ir meilę. Vienas iš svarbiausių Velykų šventės simbolių Lietuvoje – margutis, simbolizuoja gyvybės galią, Kristaus prisikėlimą, žmogaus dvasinį atgimimą.

Kovo 28 d. specialiųjų klasių mokiniai ir socialinių įgūdžių klasės mokiniai nešini margučiais ir šventiniu džiugesiu, skubėjo į netradicinę dailės pamoką „Tradiciniai margučių marginimo būdai”. Kiaušinio virsmo į smulkiais raštais išrašytą margutį paslaptį ir tradicinį marginimo meną mokiniams pristatė dailės ir technologijų mokytoja, tautodailininkė L. Žaliauskienė.

Susėdę prie stalų mokiniai piešė ant kiaušinių saulytes, lapelius, gėlytes, įvairius ornamentus. Sužinojo, kokių priemonių reikia, kaip jas panaudoti, kad vašku išmargintas kiaušinis, panardintas į dažus, nuskustas ir nublizgintas puoštų mūsų velykinį stalą. Visi suprato, kad šitaip mes išsaugome ir perduodame iš kartos į kartą lietuviškas tradicijas.

Specialiųjų klasių mokytojos: V. Burdulienė, Ž. Klimienė, mokytoja L. Žaliauskienė