Tiriamoji – pažintinė pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamoka

Spalio 1 d. Aštriosios Kirsnos skyriaus 3ki ir 4ki klasių mokiniai su mokytoja Asta vyko į tiriamąją – pažintinę pamoką Aštriosios Kirsnos dvare. Mokiniai, nešini užduočių lapais ir padidinamaisiais stiklais, leidosi į ,,Rudeninę medžioklę“. Drauge eidami dvaro parko takais, ieškojo gamtos objektų, su jais susipažino iš arčiau, juos tyrinėjo. Išsiaiškino aptiktų objektų spalvas, dydį, formą, ieškojo panašumų, skirtumų. Mokiniai stengėsi rasti kuo įvairesnius gamtos objektus, darniai bendravo tarpusavyje, reikalui esant, vieni kitiems padėjo. Šio laisvojo tyrinėjimo metu vaikams buvo sukuriamos sąlygos patirti pažinimo džiaugsmą, susitelkti į artimiausią aplinką ir atskiras jos detales, prasmingai bendrauti ir bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų ir sėkmės.

Prisirinkus įvairiaspalvių klevo lapų ir grįžus į klasę vyko aptarimas. Mokiniai diskutavo, samprotavo, ką ir kodėl surasti buvo nesudėtinga, o ko taip ir nepavyko pastebėti, dalijosi netikėčiausiais radiniais. Smagi patirtis! Mokiniai aktyvūs išliko visos veiklos metu.

Mokytoja  Asta Aleksonienė