„Sveika balta žiemuže“

Atėjus žiemai viskas yra užklojama sniegu ir ramybe. Atsiranda daugiau laiko kūrybai. Menas – tai vienintelė vertybė, kuri lieka per amžius… Svarbiausi dalykai matomi ne akimis, o širdimi…Puoškime pasaulį savo rankomis ir jis taps gražesnis…

Lazdijų Motiejaus Gustaičio specialiųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų V. Burdulienės, Ž.Klimienės ir auklėtojos L.Pauliukonienės  gruodžio mėn. 6 – 23 d. surengė mokinių darbų parodą ,,Sveika balta žiemuže“. Darbai pagaminti meninio lavinimo pamokose ir popietinės veiklos metu.

Sunku suskaičiuoti smulkius darbelius: atvirukus, angeliukus, paukštelius, įvairiomis technikomis puoštas eglutes, kalėdinius žaisliukus,dovanų dėžutes. Suruošę parodą mokiniai gali pasidžiaugti realiais rezultatais, kurie suteikia galimybę pasijusti svarbiais, reikalingais, skatina dar labiau pasinerti į kūrybos procesą.  Mokiniai stebėdami aplinką stengiasi suprasti mus supantį pasaulį, gamtos virsmą ir visa tai perkelti į savo darbelius.

Darbuose dominuoja savitumas, kūrybiškumas, žaismingumas, neįprasti sprendimai, parenkant spalvas ir medžiagas. Savo darbelius dovanojame svečiams, puošiame klases, jie tampa puikiomis dovanomis gimtadienio proga.

Rankdarbiai sužadina daug įvairių emocijų, lavina darbo įgūdžius, pastabumą, atmintį, moko kantrybės, kruopštumo, savitvarkos, lavina smulkiąją motoriką.