Susipažinkime su Didžiuoju lietuvių kalbos žodynu

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos III aukšto fojė gimnazijos bendruomenė dar gali susipažinti su prasminga kilnojamąja ekspozicine spintele, kurioje eksponuojamas Didysis lietuvių kalbos žodynas (20 tomų). Ši spintelė su svarbiausiu lietuvių kalbos veikalu Didžiuoju lietuvių kalbos žodynu jau apkeliavo daugelį Lietuvos mokyklų. Už tai mes esame be galo dėkingi lietuvotyrinkui, gyvenimo tarėjui (karjeros konsultantui), ne vienos knygos autoriui Daugvardui Noreikiui. Pasak D. Noreikio, šios parodos tikslas – ne tik eksponuoti Didžiojo lietuvių kalbos žodyno tomus, bet ir priminti jo istoriją, reikšmę bei lietuvių kalbos, kaip vienos seniausių iš gyvų kalbų, unikalumą.

Tad vertėtų ne tik stabtelėti gimnazijos III aukšto fojė prie Didžiojo lietuvių kalbos žodyno ekspozicinės spintelės, bet ir pavartyti ir paskaityti vieną iš didžiausių žodynų pasaulyje, kurį rašė ir redagavo 100 metų kelios kalbininkų kartos.

Pavartę dar kartą įsitikinsime, kokia mūsų kalba graži, turtinga ir galinga. Skaitykime ir vartykime šį žodyną kaip nesibaigiančio gyvenimo nepabaigiamą knygą!

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

Nuotraukos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Birutės Plečkaitienės ir Snieguolės Mazaliauskienės