Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.mokykla@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2018 spalio
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

„SU LIETUVA ŠIRDY“ – 2017

        2017 m. rugpjūčio 5 dieną jau  27 kartą  Raseinių rajone, Ariogalos stadione, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (nuo 2004 metų LPKTS – visuomeninė organizacija, skaičiuojanti apie 40 tūkstančių narių, veikia 53 filialai) kvietė  tautiečius, patyrusius sovietinio okupanto vykdytas represijas. Gražiausiais gyvenimo metais okupanto valia, prievarta atsidūrę Norilske, Novosibirske, Omske, Magadane, Tomske, Igarkoje, prie Laptevų jūros, Krasnojarske, lietuviai išsaugojo tikėjimą laisve, nepriklausomybe. Ne visi sugrįžo, tūkstančiai liko amžinojo įšalo žemėje, ne visiems ten budi atminimo kryžiai…

        Sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ jau ne vienerius metus dalyvauja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Lazdijų skyriaus nariai ir šauliai. Nuo 2015 metų šiame sąskrydyje dalyvauja  Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus  1-osios rinktinės Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos jaunieji šauliai iš Lazdijų Motiejaus Gustaičio,Veisiejų Sigitos Gedos, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų, Šventežerio mokyklos.

        Šventė prasidėjo iškilminga eisena, sudaryta iš visų LPKTS filialų. Sąskrydžio vedėjai  R.Duobaitė-Bumbulienė ir V.Kaminskas skelbė sąskrydžio pradžią ir kvietė kelti trijų Baltijos valstybių vėliavas bei  tylos minute pagerbti kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę, negrįžusius iš lagerių ir tremčių. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai išnešė gėles prie Kankinių memorialo Ariogalos kapinėse, juos lydėjo šauliai ir jaunieji šauliukai. Šv. Mišias  aukojo arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, kunigas Robertas Grigas, Raseinių dekanas kunigas Vytautas Paukštis, Ariogalos klebonas kunigas Gintautas Jankauskas, diakonas Vincentas Lizdelis, kunigai Kazimieras Skučas, Gintaras Vitkus, Kazimieras Ambrasas. Šv.Mišiose giedojo Jungtinis tremtinių choras ir solistas Liudas Mikalauskas, dirigavo Mindaugas Šikšnius.

        Bėgikai iš Kauno, Prienų, kitų miestų, vadovaujant Kauno jungtiniam sveikatos klubui ir jo vadovui Petrui Sventickui  atnešė sąskrydžio ugnį, kurią uždegė LPKTS garbės pirmininkas dr. Povilas Jakučionis. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai iššovė tris salves: Lietuvos  politiniams kaliniams ir  partizanams; visiems tremtiniams ir Laisvės kovotojams ir trečiąją – Tėvynei Lietuvai. Šventės dalyviams sveikinimą atsiuntė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

        Sąskrydyje dalyvavo ir susirinkusius sveikino prof. Vytautas Landsbergis, Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, LR Seimo nariai Monika Navickienė, Mantas Adomėnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Kazys Starkevičius, Rimantas Jonas Dagys, Arvydas Anušauskas, Vytautas Juozapaitis, Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Donatas Jankauskas, prof. Liudas Mažylis ir  „Misija Sibiras“ dalyviai. Šįmet ekspedicija vyko į Irkutsko kraštą, aplankė Tulūno, Jevdokimovo, Bogotyriovo ir kitas kapines. Malonu buvo sutikti palapinėje „Misija Sibiras“ lazdijietę Aistę Eidukaitytę. Diskusijų palapinėje veikė LGGRTC paroda „Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje“, vyko knygų pristatymai (Lietuvos kariuomenės viršilos Ernesto Kuckailio „Tylūs žingsniai per samanas“ ir dr. Arvydo Anušausko „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“), paskaitos dr. Lauryno Kasčiūno ir Žygimanto Pavilionio „Iššūkiai nacionaliniam saugumui“, filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra, dalyvaus režisierius  Donatas Ulvydas. Partizanų kovų rekonstruktorių klubas „Partizanas“ kartu su jaunaisiais šauliais pakvietė į naujai įrengtą partizanų slėptuvę, kur vyko edukaciniai užsiėmimai, pokalbiai apie partizanų gyvenimą, pokalbiai apie partizanų politinius siekius, partizanų deklaracijas, pokalbiai apie tai, kas yra istorinė rekonstrukcija. Po oficialios dalies vyko koncertas, buvo galima paragauti gardžios kareiviškos košės, kurią skyrė Raseinių rajono savivaldybė. Lazdijiečiai dalyvavo kilnioje akcijoje duodant kraujo tam skirtoje palapinėje.

Audronė Pileckienė
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokytoja
Nuotraukos Kęstučio Pilecko
Mindaugo Mikulėno

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.mokykla@lazdijai.lt

Meniu
×