„Solidarumo bėgimas“

„Sustok ir įsiklausyk“ – šiais žodžiais prasidėjo radijo laida Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, raginanti dalyvauti Solidarumo bėgime.

Jau dešimt metų organizacija „Gelbėkit vaikus“ inicijuoja Solidarumo bėgimą, į kurį kiekvienais metais jungiasi vis daugiau Lietuvos ugdymo įstaigų. Iniciatyvos metu surinkta parama organizacijai leidžia kurti geresnę ateitį sunkumus patiriančioms bei pagalbos stokojančioms šeimoms bei vaikams, o iniciatyva padeda ugdyti solidarumą, bendrystę, skatina pagalbą ir palaikymą šalia esantiems.

Praėjusiais metais Solidarumo bėgime dalyvavo 374 ugdymo įstaigos, bėgo daugiau nei 70 tūkstančių mokinių ir beveik 6 tūkstančiai mokytojų. Iniciatyvos metu buvo surinkta 75 tūkstančiai eurų paramos, kuri panaudota organizacijos „Gelbėkit vaikus“ veikloms finansuoti.

Solidarumo bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiandien labai svarbi bendrystė, vieni kitų palaikymas, atjauta, pagalba.

10-ojo Solidarumo bėgimo tikslai:

Bendrystė ir solidarumas kitų atžvilgiu;

Parama ir pagalba silpnesniems;

Emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimas.

Skatiname šių vertybių ir įgūdžių ugdymą, o lėšas už nubėgtus solidarumo kilometrus rinkome Lietuvos ir Ukrainos vaikų gerovei užtikrinti.

Į kvietimą dalyvauti iniciatyvoje atsiliepė  fizinio ugdymo mokytojai J. Lynikienė, M. Malinauskas ir Ž. Eidukaitis su šeštų ir aštuntų klasių mokiniais.

Dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenei už solidarumą ir vienybę. Dėkojame, kad nebuvote  abejingi ir padėjote vaikams bei šeimoms išpildyti jų svajones. Juk tam  reikia tiek nedaug – gal atsisakyti šokolado plytelės ar picos gabalėlio, o gal kavos puodelio. Nuoširdų ačiū sakome 1gb klasės mokiniui Tadui Sorakai ir 3ga klasės mokiniui Gustui Radžiūnui už savanorystę renkant lėšas vaikams. Buvo surinkta 340 eurų ir 25 centai. Visi pinigėliai jau pervesti į “Gelbėkit vaikus organizacijos sąskaitą -skirti tiems, kam jų iš tiesų labiausiai reikia.

Organizatoriai gimnazijoje