Skiautinių paroda „Spalvų sonata“

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje eksponuojama Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pietų Lietuvos filialo siuvėjo specialybės mokinių darbų – skiautinių paroda „Spalvų sonata“.  Vadovė – vyr. profesijos mokytoja Vida Basalykienė. Parodą gimnazijai paskolino VESK Pietų Lietuvos filialo bibliotekininkė Asta Makauskienė.

Skiautiniai – tai namų tekstilės menas, kaip iš įvairių medžiagos gabalėlių rankomis ar siuvimo mašina sukuriamas nuostabus rankdarbis. Tačiau šis menas, kaip ir bet kuris kitas, reikalauja ypatingo kruopštumo, preciziškumo, kantrybės bei meninio pajautimo. O pats kūrybos procesas teikia begalinį džiaugsmą.  Nes čia daug karpoma, dėliojama. Naudojamos tik atraižos, nebenešiojamų drabužių medžiagos. Taip iš seno gimsta nauja.

Kaip žinia, Lietuvoje skiautiniai siuvami jau ne vieną šimtmetį. Apie tai byloja ir įvairių muziejų kolekcijos.

Gimnazijos skaitykloje eksponuojami įvairių dydžių ir technikų skiautiniai. Čia galima pamatyti ir tradicinių, ir modernių skiautinių. Tradiciniai skiautiniai siuvami iš senų audinių skiautelių, o modernūs – iš įvairių medžiagų, naudojant įvairias technikas. Akį traukia spalvų margumas, suderinti raštai.   Parodos lankytojus pasitinka gražūs skiautinių paveikslai su gamtos motyvais, su įvairiais simboliais bei  įspūdingas takelis, kuris puikiai gali papuošti namų interjerą.

Skiautiniai – tai ne tik gražus rankdarbis, bet ir vertingas kultūros paveldas. Čia svarbi patirtis, idėjos.

Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pietų Lietuvos filialo siuvėjo specialybės mokinių darbų – skiautinių paroda „Spalvų sonata“ leido lankytojams iš arčiau pažinti gaminius, kuriuose antrą gyvenimą gyvena protėvių palikimas. Jaukumu ir šiluma dvelkiantis rankų darbas nepalieka abejingų.

Už galimybę eksponuoti parodą gimnazijos skaitykloje dėkoju vadovei vyr. profesijos mokytojai Vydai Basalykienei, didelis ačiū bibliotekininkei Astai Makauskienei ir auksarankėms mokinėms.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė