Skaičiaus Pi dienos paminėjimas

Tarptautinė skaičiaus  Pi π diena pradėta minėti 1989 m. JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Atsižvelgiant į šios matematinės konstantos išraišką, ją pasiūlyta švęsti kasmet kovo 14 dieną  (3, 14…). Larry Shaw pirmosios Pi šventės metu svečius vaišino vaisiniais pyragais. Kodėl būtent pyragu? Angliškai kalbantiems pi asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma. Šia iniciatyva buvo siekiama pabrėžti matematikos ir grindžiamų tiksliųjų mokslų svarbą, skatinti jaunimą siekti matematikos studijų.

7a klasės mokiniai susipažinę su matematinės Pi konstantos atsiradimo istorija, atliko užduotis. Mokinys Kajus suskubo π pavaizduoti sniege, o šios žiemos sąlygos vaizdavimui sniege buvo puikios. Likusieji mokiniai Raminta, Skaiva, Tomas Pi konstantą vaizdavo lape naudodami įvairią techniką. Judesių derinimas su atliekamu veiksmu, vaizdumas, natūralių daiktų panaudojimas, įgytų žinių gebėjimas perkelti į kitas aplinką, motyvuoja ir padeda geriau įsiminti matematines sąvokas.

Matematikos mokytoja J. Dimšienė ir spec. pedagogė E. Stanulienė