Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51 456

lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt

KALENDORIUS

Calendar of Events

 2019 sausio
PATKPŠS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Svarbios naujienos

Data

Laikas

Kas vyksta

Kur

Kam skirta

Pamokų laikas

  • 1 08.00 - 08.45
  • 2 08.55 - 09.40
  • 3 09.50 - 10.35
  • 4 10.55 - 11.40
  • 5 12.00 - 12.45
  • 6 12.55 - 13.40
  • 7 13.50 - 14.35
  • 8 14.45 - 15.30

Septintokas – 45-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatas

IMG_0814        Gražų saulėtą gegužės 6 dienos rytą, 11 valandą, į Gedimino prospekte įsikūrusią LR Susisiekimo ministeriją atvyko 10 mokinių su savo mokytojais, šeimos nariais ir draugais, kurie buvo pakviesti į iškilmingą 45-ojo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją. Tarp jų – ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7A klasės mokinys Aurelijus Ragažulis su jį konkursui ruošusia mokytoja Vida Kvaraciejiene bei svarbi laureato palaikymo komanda. Aurelijaus darbą gerai įvertino konkurso komisija, o LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai mokinį apdovanojo III laipsnio diplomu.

        Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį organizuoja Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Lietuvoje šį konkursą rengia AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkurso partneriai – Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos. Epistolinį rašinį gali rašyti mokiniai iki 15 metų amžiaus, o darbo apimtis 500-800 žodžių.

        Apdovanojimų ceremoniją pradėjo LR Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, pasidžiaugęs, kad jauni žmonės moka rašyti laiškus ranka ir netgi ryžtasi siųsti juos į ateitį. „Džiaugiuosi, kad elektroniniai ryšiai neužgožė šių gebėjimų ir linkiu nors retkarčiais savo laiškus siųsti tradiciniu paštu“, – sakė ministras. Jam pritarė ir Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė: „Lietuvos paštas kartu su Pasauline pašto sąjunga kasmet jaunimą kviečia prisiminti laiškų rašymo tradiciją. Epistolinis žanras – išskirtinis, ugdantis kūrybiškumą. Juk ne vienas rašytojas savo kūrybos kelią pradėjo nuo laiškų rašymo. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos moksleiviai kasmet aktyviai dalyvauja tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse, o jų parašyti laiškai – vis įdomesni ir  kūrybiškesni“.

        Šių metų tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso temą „Parašyk laišką sau – 45-erių metų žmogui“ komisijos pirmininkė Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros doc. dr. Gitana Vanagaitė įvardijo kaip vieną iš sunkiausių. Pasak jos, iš daugybės atsiųstų darbų buvo vertinami 109 konkurso reikalavimus atitikę rašiniai, tačiau tik keleto jų autoriai, žvelgdami į savo ateitį, kalbėjo apie moralinę žmogaus gyvenimo kokybę, o ne apie ferarius, didelius namus ir milžiniškus turtus. Ji pasidžiaugė, kad būtent čia atvykusių 10 mokinių darbuose atsispindėjo ne egoizmas, ne susitelkimas į materialines gėrybes, o susikurtos aiškios taisyklės, gyvenimo kokybę gerinančios normos ar išsikelti gana konkretūs uždaviniai, padėję ateityje labai daug pasiekti ne tik tariamam 45-ečiui, bet ir šalia jo esantiems žmonėms, tautai, valstybei.

        Po apdovanojimų laureatai, jų palyda ir mokytojai buvo pakviesti į „Neringos“ restoraną šventinių pietų, kurie vyko vadinamojoje „sovietmečio“ salėje. Mokiniams didelį įspūdį paliko tų laikų interjeras, baldai, knygų prikrautos sekcijos, kasdienės buities ir prabangos akcentai, nuotraukos, muzika. Papietavę visi turėjo laiko pasivaikščioti po Gedimino prospektą, kuriame buvo uždarytas eismas dėl gegužės 6 dieną Vilniaus senamiestyje prasidėjusių ir visą savaitgalį trukusių Europos dienų renginių: žavėjo įvairių Europos šalių mugės, tradicinių patiekalų degustacija, muzika, filmavimo kameros – margas smagus šventinis šurmulys. Greitai priartėjo ir paskutinis apdovanojimų šventės akcentas – ekskursija į Lietuvos nacionalinį muziejų. Atsižvelgdami į mokinių amžių, organizatoriai ekskursijai pasiūlė Žalgirio mūšio temą. Atkartojant natūralų reljefą sukurtame didžiausiame Europoje Žalgirio mūšio makete buvo išsamiai pristatyta mūšio vietovė, svarbiausi mūšyje dalyvavę karo vadai, komtūrai ir riteriai. Buvo įdomu stebėti kariuomenių išsidėstymo schemą, susipažinti su lietuvių, lenkų, vokiečių ordino vėliavomis, ginklais, karių šarvais. Vėliau mokiniai galėjo žaisti interaktyvius žaidimus: šarvais aprengti karį, sudėti karvedžių portretus ir pan. Tačiau visiems labiausiai patiko tai, kad patys galėjo apsirengti karžygių šarvais, palaikyti rankose tikrus to meto kovų ginklus, nusifotografuoti šalia istorinių įžymybių statulų, maketų ar paveikslų.

        Pakalbintas iš 45-ojo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimų sugrįžęs Aurelijus sakė, kad tik dabar suprato, kaip svarbu išmokti gerai parašyti rašinį. Jis pirmą kartą dalyvavo šiame konkurse, bet, pasak mokinio, tikrai ne paskutinį: pagal konkurso reikalavimus jis dar gali rašyti laišką ir kitąmet.

        Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bendruomenė linki 7A klasės mokiniui Aurelijui Ragažuliuisėkmės.

        Beje, apie šį konkursą galima paskaityti ir LR Susisiekimo ministerijos puslapyje http://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/susisiekimo-ministerijoje-apdovanoti-laiskus-sau-i-ateiti-rase-moksleiviai

 

                                                                 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos informacija

 

IMG_0804 IMG_0795 IMG_0788 IMG_0770 IMG_0767 IMG_0762

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51 456

El.p.: lazdiju.gimnazija@lazdijai.lt