„Savo silpnumo pripažinimas – stiprybė“

„Gimęs antrą kartą“ – tai jautrus ir sukrečiantis, tikra gyvenimo istorija paremtas filmas, pasakojantis apie priklausomybėse skęstančio jauno žmogaus gyvenimą. Vyresniųjų klasių mokinių, klasės valandėlių metu, peržiūrėtas ir aptartas trumpametražis filmas, nepaliko abejingų. Birželio 8 d. į Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aktų salėje vykusį susitikimą su filmo režisiere Debora Gvazdikaite bei Vladislavu Pociumi – žmogumi, kurio gyvenimo istorija tapo šio filmo pagrindu, vos tilpo visi pasiklausyti ir padiskutuoti norintys jauni žmonės.  Mokiniai ne tik išgirdo, įdomų pasakojimą apie filmo atsiradimą, tačiau turėjo nemažai klausimų Vladislavui, kuris papasakojo savo sėkmingą sveikimo istoriją, bei įkurtus reabilitacijos centrus, kuriuose padeda  gyvenimo „dugną“ pasiekusiems žmonėms. Tikimės, kad diskusijos metu išgirsta informacija, atsakymai į klausimus, realaus gyvenimo pavyzdys, kai kam  taps – dar vienu įrodymu, kad tik gyvenimas be priklausomybių daro žmogų laimingą, o kai kam – pagrindu, jau dabar atsisakyti žalingų įpročių, ir ieškoti savęs pažinimo ir realizacijos galimybių kur kas naudingesnėse veiklose.