Sausio 27-oji – Tarptautinė Holokausto  aukų atminimo diena

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, ši savaitė skirta ne tik tarptautinei Holokausto aukų dienai paminėti, bet ir žinių pagilinimui, apie tarpukario Lazdijus, apie miestelio gyventojus, kurių daugumą sudarė žydų tautybės žmonės.

Sausio 25 dieną 8b klasės mokinai kartu su gimnazijos bibliotekininke, Daiva Mikalauskiene ir istorijos mokytoja Salomęja Paškevičiene lankė dar išlikusius pastatus, kurie priklausė žydų tautybės žmonėms. Prieš šią ekskursiją mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurią vedė D. Mikalauskienė. Mokiniai sužinojo, kokios paskirties pastatų buvo, kokiais verslais vertėsi žydų tautybės žmonės, kokį įrašą paliko miestelio istorijoje.

26 dieną 8b klasės mokiniai susirinko darbui grupėse, kur kartu ieškojo atsakymų į pateiktus klausimus, dalinosi gauta informacija.

Istorijos mokytoja