„Šauliška naktis Šventežerio mokykloje”

2022-10-28/29 LŠS Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų r. dm. gen. Adolfo Ramanausko–Vanago šaulių 104-osios kuopos Šventežerio mokyklos jaunieji šauliai (vadovė Asta Bagdonienė), mokiniai organizavo „Šaulišką naktį mokykloje”, kurioje dalyvavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai (vadovas Kęstutis Pileckas), bei Alytaus r. Miroslavo ir Simno gimnazijų jaunieji šauliai.  Renginyje dalyvavusieji klausėsi karo žurnalisto Ričardo Lapaičio pasakojimų, istorijų iš jo aplankytų karštų taškų Azerbaidžiane. Išklausius instruktažą, paskirsčius dalyvius į komandas, sugalvojus komandų pavadinimus prasidėjo varžybos 6 rungtyse (minų lauko įveikimas, pastabumo testas, šauliški žaidimai, konkursas „Ką žinai apie LŠS”, šaudymas iš pneumatinio šautuvo ir lanko). Organizuoti ir pravesti rungtis padėjo KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Lazdijų 108-osios pėstininkų kuopos karė savanorė srž. Odeta Liesionienė, šaulys Mindaugas Bagdonas ir jaunųjų šaulių būrelių vadovai. Rungčių nugalėtojams, prizininkams ir dalyviams buvo  įteiktos Alytaus šaulių 1-osios rinktinės įsteigtos dovanos ir suvenyrai. Pasivaišinę organizatorių paruoštomis vaišėmis, smagiai pasišokę, pabendravę, gerai nusiteikę renginio dalyviai sugulė trumpo poilsio ir dar kurį laiką dalijosi patirtais įspūdžiais.

Ryte sutvarkę mokomąsias ir poilsio vietas, pasidalinę įspūdžiais – ką naujo sužinojo, išmoko, kokias žinias norėtų pagilinti, palinkėję vieni kitiems gerų atostogų, šiek tiek nuvargę, bet laimingi visi išvyko į namus.

Dėkojame organizatoriams Lazdijų r. Šventežerio mokyklos administracijai (direktorius Edmundas Čečėta), mokytojams, jaunųjų šaulių vadovei už šiltą priėmimą, vaišingumą, sudarytas sąlygas susitikti, susipažinti, varžytis, pasidalinti patirtimi, tobulėti. LŠS Alytaus karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadovybei už įrangą, įsteigtus prizus, o visiems dalyviams už bendrystę.