Šachmatų turnyras, skirtas gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 106-osioms gimimo metinėms paminėti

2024 m. kovo 6 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos gen. Adolfo Ramanausko-Vanago  kabinete šeštąjį kartą įvyko šachmatų turnyras, kurio tikslas – atminti ir pagerbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16 d. Deklaracijos signataro, Gynybos pajėgų vado, Pietų Lietuvos partizanų srities vado, mokytojo Adolfo Ramanausko-Vanago 106-ąsias gimimo metines.

Turnyro organizatoriai – 2ga klasės mokiniai Simas Urmanavičius ir Jonas Novogrodskis, mokytoja Audronė Pileckienė, gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunieji šauliai (vadas Kęstutis Pileckas), koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Pavasarienė.

Šachmatų turnyras prasidėjo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Editos Pavasarienės ir gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos vado Kęstučio Pilecko sveikinimu šachmatų turnyro dalyviams ir kodėl svarbu prisiminti gen. Adolfą Ramanauską-Vanagą. 7b klasės mokiniai vadovaujami gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos vado Kęstučio Pilecko uždegė žvakutes prie paminklo gen. Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir pagerbė tylos minute jo atminimą.

Turnyre dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos 6-8, 2-3g. klasių mokiniai, mokantys žaisti šachmatais. Nugalėtojais tapo: I vieta – Vakaris Česna (3b kl.), II vieta – Alija Juknevičiūtė (3ga kl.), III vieta – Joris Strašinskas (7b kl.), Džiugu tarpe vaikinų buvo matyti ir merginas: Aliją Juknevičiūtę (3ga kl.), Mileną Rusevičiūtę (8b kl.).

Nugalėtojams buvo įteikti diplomai ir medaliai, suvenyrai su šauliška simbolika, už kuriuos dėkojame Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai ir LŠS Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąjai rinktinei. Ačiū tariame  Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijai už šachmatus, 2ga klasės mokiniams Simui Urmanavičiui ir Jonui Novogrodskiui,   gen. Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 104-osios kuopos vadui Kęstučiui Pileckui už pagalbą rengiant ir pravedant šachmatų turnyrą, skirtą gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 106-osioms gimimo metinėms paminėti.

Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame turnyre ir sveikiname nugalėtojus.

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Mokytoja Audronė Pileckienė