Šachmatų turnyras, skirtas dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 102-osioms gimimo metinėms paminėti

2020 m. kovo 4 d. po pamokų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos kabinete antrą kartą įvyko šachmatų turnyras, kurio tikslas – atminti ir pagerbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16 d. Deklaracijos signataro, gynybos pajėgų vado, Pietų Lietuvos partizanų srities vado, žurnalisto ir mokytojo Adolfo Ramanausko-Vanago 102-ąsias gimimo metines.

Dm. gen. Adolfas Ramanauskas-Vanagas gimė 1918 m. kovo 6 d. JAV, Niu Britene. Pietų Lietuvos partizanų srities vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas 1930-1936 metais mokėsi Seinų „Žiburio“ gimnazijoje Lazdijuose ir 1937 m. baigė Seinų valstybinę gimnaziją Lazdijuose. Vadinasi jis net aštuonis metus mokėsi mūsų gimnazijoje. A. Ramanauskas ne tik grojo akordeonu, bet ir mėgo žaisti šachmatais.

Turnyro organizatorius buvo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Spitrienė, vedantieji istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė ir 1gb klasės mokiniai Nedas Lynykas ir Rolandas Jaugelis.

Turnyre  dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos 5-8 , 1-2 g , 3-4 g. klasių mokiniai, mokantys žaisti  šachmatais. Norą varžytis pareiškė 5-8 klasių tarpe – 16 mokinių, 1-2 g klasių –5 mokiniai ir 3-4 g. klasių 1 mokinė. Šachmatus mums davė Lazdijų sporto centras ir atsinešė patys mokiniai. Todėl turime Svajonę- dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago kabinete turėti nors dešimt šachmatų komplektų.

Turnyras vyko pagal nuostatus. 5-8 klasių nugalėtojais tapo: I vieta –Alija Juknevičiūtė (7a kl.), II vieta – Simas Urmanavičius (6a kl.), III vieta-Arnas Stučka (8a kl.). 1-2 g. klasių tarpe I vietą užėmė Kristupas Kalvaitis (1ga kl.), II vietą – Aleksas Muliuolis (1gb kl.), III vietą – Justinas Jankauskas  (2gc kl.). Džiugu tarpe vaikinų buvo matyti keturias merginas: Aliją Juknevičiūtę (7a kl.), Emą Bacevičiūtę (6a kl.), Gabrielą Budrevičiūtę (1gb kl.), Aušrą Valutkevičiūtę (4gb kl.). 7 a kl. mokinė Alija Juknevičiūtė pirmą kartą savo gyvenime dalyvauja šachmatų turnyre. Alija įveikusi savo amžiaus grupėje (5-8 kl.) visus varžovus iškovojo I vietą.

Nugalėtojams buvo įteiktos padėkos ir medaliai. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame turnyre ir sveikiname nugalėtojus.

Organizatoriai dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai, Lazdijų sporto centrui ir 1gb klasės mokiniui Nedui Lynykui ir Rolandui Jaugeliai už pagalbą rengiant ir pravedant Šachmatų turnyrą, skirtą dm. gen. Adolfo Ramanausko-Vanago 102-osioms gimimo metinėms paminėti.

Istorijos mokytoja Audronė Pileckienė