Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena

2022 m. rugsėjo 26 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje paminėjome Europos kalbų dieną, kuri yra tradiciškai švenčiama nuo 2001m.

Visa mokyklos bendruomenė buvo kviečiama prisijungti prie mobiliosios programėlės „Language Challenges (Kalbų iššūkiai)” ir išbandyti savo jėgas pasirinktose kalbose, kurių buvo virš 30. Dalyviams teko aplankyti daugybę užsienio šalių ir įveikti užsienio kalbos iššūkius, susijusius su tikromis kasdieninėmis bendravimo situacijomis. Pertraukų metu visi galėjo sudalyvauti Europos dainų viktorinoje. Anglų kalbos pamokose mokiniams buvo paruoštos įvairios užduotys. Mokiniai kūrė pasirinktos šalies plakatus su tos šalies kalbos frazėmis ar sakiniais, dalyvavo Kahoot žaidimuose. Mokytojos buvo paruošę Protmūšio klausimus apie Europos Sąjungos kalbas ir jų istoriją. Žiūrėdami video medžiagą mokiniai aptarė svarbiausius anglų kalbos istorijos momentus, klausydamiesi skirtingų kalbų audio įrašus, bandė atspėti šalį. Keturios mokinės dalyvavo esė vertimo konkurse. Mokytojos B. Stepulevičienės iniciatyva mokiniai susipažino su gestų kalba ir brailio raštu, išmoko „pasakyti” ir parašyti savo vardą kitaip.

Mokykimės kalbų, nes tai atveria naujas galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.