Respublikinė konferencija  „PASAULIS LIETUVOJE, LIETUVA PASAULYJE“

2024 m gegužės 9 d.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8 b klasės mokinė Viltė Gražulevičiūtė  (mokytojos Audronė Pileckienė, Birutė Plečkaitienė)  rengė pranešimą „Mano prosenelės Danguolės gyvenimas, katinai ir ne tik…“, kurį ji pristatė šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių virtualios istorijos konferencijoje „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“, kuri skirta  Spaudos draudimui lotyniškais rašmenimis panaikinimui 120 metinėms paminėti. Konferenciją organizavo  Šiaulių Gegužių progimnazija, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras. Konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtojo krašto istorija, ugdyti kūrybiškumą ir pilietiškumą. Konferencijoje pranešimus skaitė mokiniai iš Šiaulių, Lazdijų, Joniškio, Jonavos, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio r. savivaldybių. Mokinių konferencijos pranešimų temos buvo įvairios. Konferencijos metu puikiai įvertintas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinės Viltės Gražulevičiūtės pranešimas. Lazdijietė jautriai ir įdomiai pristatė savo prosenėlės Danguolės Čerkelienės gyvenimo kelią, deklamavo jos sukurtas eiles, papasakojo apie 700 numegztų D. Čerkelienės katinų atsiradimo istoriją. Dėkojame Viltei Gražulevičiūtei už savo giminės istorijos puoselėjimą ir Lazdijų krašto garsinimą konferencijoje „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“. Ačiū tariame Šiaulių Gegužių progimnazijai ir jos mokytojai Kristinai Karošaitei už pakvietimą dalyvauti šiame renginyje.