Respublikinė  konferencija „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“, kuri skirta Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms paminėti

2023-03-30 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7 b klasės mokinės Milena Rusevičiūtė ir Viltė Gražulevičiūtė (konsultavo mokytojos Audronė Pileckienė ir Birutė Plečkaitienė) parengė pranešimus ir juos nuotoliniu būdu pristatė antrojoje šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių virtualioje istorijos konferencijoje „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“, kuri skirta Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtojo krašto istorija, ugdyti kūrybiškumą ir pilietiškumą. Mokinių konferenciją  organizavo Šiaulių Gegužių progimnazija. Dalyviai  susirinko iš 13 Lietuvos savivaldybių, 23 šalies mokyklų. Mokiniai perskaitė daugiau nei 30 pranešimų. Konferencijos dalyviai išklausė ir puikiai įvertino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7 b klasės mokinių pranešimus: Milenos Rusevičiūtės  „Iš tremtinių šeimos prisiminimų…“ (pasidalino savo senelio Jono Rusevičiaus šeimos prisiminimais) ir Viltės Gražulevičiūtės „Lazdijų krašto gamtos ir ežerų grožis, įamžintas mano prosenelio, tautodailininko darbuose“ (papasakojo apie prosenelio mokytojo, tautodailininko Petro Čerkelio 300 sukurtų darbų palikimą).

Ačiū Milenai ir Viltei už norą prisiminti savo šeimų istorijas  ir pagarsinti jas respublikinėje konferencijoje „Pasaulis Lietuvoje, Lietuva pasaulyje“.

Mokytoja A. Pileckienė