Rašyk. Klysk. Išmok. Nacionalinis diktantas

Šiemet jau 14-ą kartą vyko Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai galimybė didžiuotis unikalia savo gimtąją lietuvių kalba.

Diktantą nuo 2006 metų organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas ir jo direktorė Vytautė Šmaižytė–Kuliešienė. Kasmet diktantą rašo beveik 30 tūkstančių žmonių Lietuvoje ir pasaulyje. Diktanto konkurse dalyvavo ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7-8 klasių ir I-IV gimnazijos klasių moksleiviai. Norą pasitikrinti rašybos įgūdžius panoro 54 mokiniai. Šiemet buvo diktuojamas Agnės Žagrakalytės sukurtas tekstas „Invazinė rūšis“. Šis tekstas mokiniams pasirodė ilgas ir iš tiesų sunkokas. Kad ir kaip bebūtų – tai mūsų gimtosios kalbos šventė, o rašybos ir skyrybos žinias pasitikrinti visiems naudinga. Dėkojame visiems už dalyvavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis