Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Radijo laida „Už mūsų ir jūsų laisvę!“

        Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda savo kvietime į visus Lietuvos žmones, kviečia prasmingai paminėti 1863-1864 m. sukilimo metines ir aplankyti šį sukėlimą primenančias vietas.

        2023 m. sausio 22 d. sukaks 160 metų, kai Varšuvoje prasidėjo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią, greitai išsiplėtęs ir visoje Lietuvoje. 1863–1864 m. sukilimu buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės tautos – lietuviai, lenkai, baltarusiai, ukrainiečiai – siekė išsivaduoti iš Rusijos imperijos priespaudos. Tai buvo kovingiausias, ilgiausiai trukęs išsivadavimo sąjūdis bei kova už laisvę Rusijos imperijoje XIX amžiuje.

        2023 m. sausio 20 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio mokiniai Arnas Stučka, Tautvydas Motiejūnas, Naida Petruškevičiūtė ir Gabrielė Samuchovaitė, kartu su Vytauto Didžiojo universiteto studente Greta Valentaite, savo radijo laida „Už  mūsų ir jūsų laisvę!“ nušvietė visą gimnazijos bendruomenę apie šį sukilimą menančius įvykius bei pakvietė prisidėti prie jų atminimo išsaugojimo.

        Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad bendra prasminga veikla, sutelktomis jėgomis visi drauge prisidėsime prie to, kad Lietuvoje būtų ryškus ir gyvas atminimas tų žmonių, kurių kova prieš okupantus simbolizuoja laisvę, o tai mus įpareigoja dar labiau ją branginti kaip mūsų europietiškos istorinės ir kultūrinės tapatybės pagrindą.

        Už pagalbą, vedant radijo laidą dėkojame vedėjoms Viktorijai Pankūnaitei ir Austėjai Radišauskaitei.

 

Informacija pateikė studentė Greta Valentaitė

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt