Projektas „Kuriame Lietuvą“ atkeliavo į Lazdijus

2016 metų rudenį startavo Pilietinių iniciatyvų projektas „Kuriame Lietuvą!“, skirtas mokinių pilietiniam švietimui. Organizatoriai – EP narys Petras Auštrevičius, Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos biuras. Norą dalyvauti šiame projekte pareiškė daug komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų, tačiau į tolimesnį etapą pateko tik trylika. Lietuvos mokyklų komandos pristatė savo idėjas, kurias įgyvendins šio projekto metu. Džiugu, kad nugalėtojų sąraše galime išvysti ir  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vardą. Visą projekto veiklą galite sekti „Kuriame Lietuvą“ facebook puslapyje bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos internetinėje svetainėje.

Projektas „Kuriame Lietuvą“ vyks keturiais etapais. Ką  veiks komandos nariai Gabrielė Ptakauskaitė (1ga klasė), Saulė Vyšniauskaitė (1ga klasė), Diana Česnakevičiūtė (1ga klasė), Simona Kryžokaitė  (1ga klasė), Urtė Pileckaitė (1gb klasė), Einoras Kelmelis (2gc klasė) ir mokytoja Audronė Pileckienė šio projekto metu? Istorinė praeitis grimzta užmarštin.  Sąjūdis, Baltijos kelias, Europos kelias – tai įvykiai, kurie žymi kelią į Lietuvos Nepriklausomybę. Gimusieji 1990-aisiais, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, žino apie šiuos  įvykius iš  vadovėlių,  girdi iš radijo ir televizijos laidų, minimų valstybės atminimo švenčių. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda  prisimins kelis „išėjusius“ anapilin mokytojus, kurie savo kukliais darbais prisidėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės  kūrimo, susitiks su jų artimaisiais, rinks medžiagą ir kurs filmuką „Noriu sutikti bei pažinti Tave“.   Tai -Lazdijų vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, tremtinių dukra, Baltijos kelio dalyvė Vytautė Zmirskienė, dailės mokytojas Petras Čerkelis, kuris savo paveiksluose nutapė nuostabią Lazdijų krašto gamtą ir pradinių klasių mokytoja, etnografinio ansamblio „Riecimėlis“ dainininkė, sukūrusi gausybę rankdarbių, Zosė Macaitienė. Tai tik keletas gimnazijos mokytojų, tačiau tokių asmenybių yra ne viena, o jų darbai primena visiems, kad jie buvo svarbūs kelyje į Lietuvos Nepriklausomybę.

Projektas „Kuriame Lietuvą“ jau prasidėjo. Komanda jau pakvietė Lazdijų Motiejaus Gustaičio bei Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijų pirmų klasių mokinius, mokytojus dalyvauti šiame projekte bei  pristatė savo idėją. Komandos nariai jau renka medžiagą, susitinka su mokytojų Vytautės Zmirskienės, Zosės Macaitienės bei Petro Čerkelio artimaisiais Prasidėjo filmavimo darbai bei filmuko „Noriu sutikti bei pažinti Tave“ kūrimas. Kovo 10 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje pirmokai susitiks  su pačiu Europarlamentaru Petru Auštrevičiumi ir Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos biuro nariais. Mokslo metų pabaigoje komanda pakvies pirmokus į  kūrybinius užsiėmimus galerijoje „Noriu sutikti bei pažinti Tave, kur kalbės apie šias  asmenybes, jų indėlį atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę. Renginyje dalyvaus ir šių asmenybių artimieji, kurie dalinsis prisiminimais. Galerijoje veiks paroda „Lazdijų kraštas ir Lietuva“, o 2017 m. gruodžio mėnesį komanda vyks į Vilnių, kur bus pristatytos projekto „Kuriame Lietuvą“ veiklos, filmukas.

Kviečiame lazdijiečius ir ne tik prisijungti prie Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komandos idėjos „Noriu sutikti bei pažinti Taveįgyvendinimo ir  prisiminti  ne tik šias asmenybes, bet ir tas, kurioms Lietuvos kelias į laisvę buvo visada labai svarbus.

Gabrielė Ptakauskaitė, 1ga kl.
Audronė Pileckienė, istorijos mokytoja
Projekto „Kuriame Lietuvą“ komandos narės