Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Programa „Įtraukusis ugdymas ir TŪM“ su Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokytojais

        2024 m. birželio 7 d. Lazdijų Motiejau Gustaičio gimnazijos direktorė Erika Poškevičienė, TŪM koordinatorė Reda Uzdilienė, mokytojai priėmė  Tūkstantmečio mokyklų programoje (TŪM) dalyvaujančią Jonavos r. Justino Vareikio progimnazijos direktorę Olgą Mediekšę ir mokytojus bei Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos direkorę Renatą Špokienę, Jonavos r. Žeimių mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorę Dijaną Vazgienę. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija jau ne vienerius metus bendrauja ir bendradarbiauja su Jonavos r. Justino Vareikio progimnazija. Šį kartą abi ugdymo įstaigos susitiko pasidalinti gerąja patirtimi TŪM programoje. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Erika Poškevičienė pasveikino svečius ir pristatė gimnaziją bei jos pasiekimus. Vėliau jonaviečiai aplankė Lazdijų Laisvės kovų muziejų, kuriame pasimatavo „Kokio dydžio Laisvė“ ir su muziejininkėmis Jūrate Paciukoniene, Dale Juknevičiene pažino muziejuje Laisvės kovų laikotarpį Lazdijų krašte.

        Jonaviečiai susipažino su Lazdijų Motiejaus Gustaičio  gimnazija: mokytojas Žilvinas Eidukaitis pristatė žiemos sportą aištoką (bavariškąjį akmenslydį), kurį jis su mokiniais pirmasis pradėjo populiarinti Lietuvoje, mokytojai galėjo patys stumti diskus arčiau tikslo. Direktorė E. Poškevičienė supažindino visus su keramikos darbais, kuriuos su mokiniais nulipdė mokytoja Jūratė Baranauskienė,  aprodė naujai įrengtas TŪM erdves, soc. pedagogė Jurgita Kavaliauskienė aprodė naujai įrengtą anglų – matematikos kabinetą, parodų erdvę, LMGG radiją, sensorinį kambarį, valgyklą, chemijos laboratoriją. Mokytoja Audronė Pileckienė pristatė gen. Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę jo vardu pavadintame kabinete.

        Abiejų ugdymo įstaigų mokytojai pasidalino gerąja patirtimi įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklos programą. LMGG specialioji pedagogė Edita Stanulienė, logopedė Violeta Jaciunskienė kalbėjo apie „Sėkmingas patirtis ir draugiškus mokymosi būdus įtraukiajame ugdyme“. TŪM programos veiklų Lazdijų r. sav. koordinatorė Angelė Mizerienė pristatė „TŪM programos pažangos plano veiklų įgyvendinimą 2023-2025 Lazdijų r.“. Apie „STEAM ir kultūrinių veiklų organizavimą ir vykdymą“ Jonavos J. Vareikio progimnazijoje kalbėjo direktorės pavaduotojos ugdymui R. Grinskė ir J. Skamaročienė.  Logopedė E. Ruckienė, specialioji pedagogė L. Zajankauskienė pasidalino patirtimi apie „Švietimo pagalbą įtraukiojo ugdymo kontekste Justino Vareikio progimnazijoje“. Po pranešimų vyko diskusija.

        Susitikimo pabaiga-bendra nuotrauka prie neseniai ant Lazdijų Motiejaus Gustaičio sienos „atsiradusios“  neofreskos MIŠKO KARALIUS – MIŠKO BROLIAMS (BRIEDŽIO), kuri skirta pagerbti Dainavos apygardos partizanus, kovojusius ir žuvusius už Lietuvos nepriklausomybę.

        Bendravimas ir bendradarbiavimas tarp Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Jonavos r. Justino Vareikio progimnazijos įvyko ir tęsis, nes šių susitikimų  metu mokyklų mokytojai tobulėja, daug sužino, pasikeičia informacija, gali geriau pažinti ir kitus, o tuo pačiu ir save, įsitraukia į įvairias veiklas.

 

TŪM koordinatotė Reda Uzdilienė, mokytoja Audronė Pileckienė

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt