Pilotinės pamokos 1gb klasėje

Kovo mėnesis mūsų klasei buvo kupinas naujų patirčių. Mes ne tik susipažinome su nauja istorijos pamokos  tema – „XIX a. pab.- XX a. pr. Europos ir Lietuvos gyventojų migracija“.  Bet ir patys turėjome galimybę, vienai pamokai tapti mokytojais ir pravesti pilotines pamokas klasės draugams. Pasiruošimas prasidėjo nuo pasiskirstymo komandomis. Vėliau sekė pamokų planų sudarymas, informacijos ieškojimas, užduočių rengimas. Pamokų planuose atsispindėjo svajonių pamokų vizijos. Pasiruošimas šioms pamokoms reikalavo daug laiko, žinių, pastangų ir kūrybiškumo. Nemažiau svarbu buvo ir bendradarbiavimas komandoje, bendrų sprendimų ieškojimas ir priėmimas. Kiekviena komanda stengėsi sugalvoti kuo įdomesnius pamokų planus, kad pamokos būtų tokios, kokių mes patys norėtume, tai yra linksmos, informatyvios, o užduotys būtų nesunkiai įveikiamos. Pilotines pamokas vedė visos šešios komandos, tačiau kiekvienos komandos pamokos buvo skirtingos ir originalios. Pamokų metų mes taip pat dirbome grupelėmis, klausėme temos pristatymų, kūrėme ir sprendėme kryžiažodžius, rebusus, galvosūkius. Atsakinėjome į pamokos vedančiųjų užduodamus klausimus, vaidinome su pamokos tema susijusius istorinius įvykius, dalyvavome viktorinose, rinkome taškus už teisingus atsakymus į klausimus, o žinias pasitikrindavome žaidimo forma, naudodamiesi programėlėmis : „Kahoot“ ir „Ahaslides“. Pamokų vedimas mums suteikė drąsos kalbėti prieš bendraklasius, padėjo suprasti koks jausmas yra vesti pamokas, leido įsijausti į mokytojo rolę. Po šių pamokų mes supratome, kaip svarbu yra klausyti mokytojo ir, kad mokytojų darbas nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti. Už visas šias patirtis esame dėkingi istorijos mokytojai Salomėjai Paškevičienei, kuri besiruošiant pamokų vedimui visada padėjo, atsakė į visus rūpimus klausimus, bei davė daug naudingų patarimų. Džiaugiamės, kad turėjome tokią galimybę ir tikimės, kad ateityje pilotinių pamokų bus daugiau.