„Pi“ dienos paminėjimas

Apskritimai yra viena gražiausių ir universaliausių formų gamtoje. Jų perimetro ir skersmens santykis yra maždaug 3,14. Prieš kelis šimtus metų šį santykį buvo nuspręsta pažymėti graikiška π (pi) raide. Pi yra vienas žinomiausių matematikos simbolių ir turi daug svarbių pritaikymų fizikoje, inžinerijoje ir statistikoje. Kiekvieną kovo 14 d. matematikos entuziastai mini Pi dieną. Šia diena siekiama didinti supratimą apie matematikos svarbą ir jos vaidmenį formuojant mūsų pasaulį.

7c klasės mokiniai šią dieną paminėjo netradiciškai: matematikos pamokoje susipažino su matematinės Pi konstantos atsiradimo istorija,  atliko užduotis, skaičiavo įvairių apskritimų dydžių (pi). Įgiję praktinių žinių pamokoje, pi dienos paminėjimo idėjas integravo į specialias pedagogines pratybas ir kalbėjo ne tik rimtai, bet ir kūrybiškai, panaudojo  netradicinius elementus pi konstantai išreikšti – piešė, dėliojo iš medžio kubelių, medinių pagaliukų, spalvotų siūlų rutuliukų,   lankstė iš vielučių.  Judesių derinimas su atliekamu veiksmu, vaizdumas, natūralių daiktų panaudojimas, įgytų žinių gebėjimas perkelti į kitas aplinką, motyvuoja ir padeda geriau įsiminti matematines sąvokas.

Matematikos mokytoja Jolanta ir specialioji pedagogė Edita