Penktokai lankėsi Žaislų muziejuje, Valstybės pažinimo centre ir LR Seime

Lapkričio 3 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a, 5b, 5c,  klasių atstovai, kurie puikiai ir gerai mokosi, lanko mokyklą, domisi Lietuvos istorija, aktyvūs vyko į Vilnių. Penktokai aplankė Žaislų muziejų, kuriame susipažino su Žaislų istorijomis skirtingais istorijos laikotarpiais, žaidė žaidimus. Valstybės pažinimo centre įsikūrusiame prie LR Prezidentūros  mokiniai susipažino kaip veikia valstybė ir kaip valdyme dalyvauja LR piliečiai. Naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais gimnazistai sužinojo  apie Lietuvos teritoriją, prezidentus, tarptautinį pripažinimą, įstatymus, institucijas, Konstitucijas, gyventojus, asmenybes ir kt.

Penktokų kelionė tęsėsi LR Seime, kur mokinius sutiko ir LR Seimo istoriją pristatė bei ekskursiją po Seimą pravedė LR Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, patarėjai Žydrūnas Mačukas, ir Vilma Ruzgienė. Mokiniai Kovo 11-osios salėje sugiedojo LR himną.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos penktokai ir jų mokytoja Audronė Pileckienė taria nuoširdų ačiū vedėjai A. Rupšytei ir jos patarėjams Žydrūnui Mačukui ir Vilmai Akmenytei Ruzgienei už galimybę aplankyti LR Seimą, pažinti LR Seimų istoriją, pasėdėti 1990 m. kovo 11 LR Nepriklausomybės aktą pasirašiusių signatarų kėdėse Kovo 11-osios salėje, aplankyti LR Konstitucijos salę, pamatyti parodą skirtą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio 90-osioms gimimo metinėms. Mokiniai taria ačiū už suvenyrus ir saldainius su LR Seimo atributika.

Gimnazistai dėkoja Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai ir tėveliams už galimybę dalyvauti šioje prasmingoje išvykoje.

Mokytoja Audronė Pileckienė