Pasaulinė Žemės diena – kovo 20-oji!

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.

Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, į visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.

Kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi – kiekvieną dieną.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 3g klasės mokiniai  iškėlė Žemės vėliavą, skaitė eiles, trumpus pranešimus apie Žemę. Aštuntų klasių mokinių komanda dalyvavo nuotolinėje aplinkosauginėje konferencijoje  “Įdomioji ekologija” ir jos metu vykusiame protmūšyje, “Žemės diena”. Komanda pademonstravo tikrai puikias aplinkosaugines žinias. Gustas ir Dominykas visus pasveikino su Žemės diena radijo laidoje bei ta proga skyrė A. Mamontovo dainą.  Taip pat  paragino visus prisidėti, kad ir nedideliais darbais ar veiksmais prie gamtos ir švarios Žemės išsaugojimo, taupaus gamtos turtų vartojimo.

Biologijos mokytojos Gintutė Durtinevičienė,  Laima Čepulienė ir chemijos mokytoja Asta Eidukaitienė