Parodose –nepakartojamas žavesys ir kalėdinė  paslaptis

Žiūrėki: sninga, sninga, sninga.
Žiūrėki: baltas sodas minga.
Nugrimzdo žemė praeity.
Įspėk, kas eina? Neįspėjai:
Ateina princai ir kirpėjai,
Balti karaliai ir kepėjai,
Ir šlama medžiai apsnigti.

(Henrikas Radauskas „Žiemos pasaka“)

Prieš Šv. Kalėdas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje pradėjo veikti dvi nepakartojamo grožio parodos, kuriose įprasminta balta žiema bei švenčių laukimas.

Žiema – gražus metų laikas. Žemę dengia baltas sniegas… Žiemos grožio magija  užburia visus…

Parodoje eksponuojami žiemos tema sukurti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos

5–12 klasių mokinių piešiniai. Piešinius mokiniai tapė per dailės pamokas, vedamas dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės. Iš viso parodoje eksponuojami 36 piešiniai, atlikti akvarele, guašu ir želiniais tušinukais.

Pamokos metu kiekvienas mokinys kūrė įsimintiną žiemos paveikslą. Juose dominuoja žiemos grožis ir Kalėdų laukimo džiaugsmas. Kur tik pažvelgsi – balta, balta… Pati žiemos pasaka tarsi sustingusi varveklio spyglyje, skarotose eglėse, sniego seniuose, apipustytose trobelėse su langeliais, kalėdiniuose žibintuose, skraidančiose snaigėse, spalvinguose žaisliukuose, mažuose angeliukuose bei naktiniuose žiemos peizažuose. Visi mokinių piešti piešiniai žiemos tema turi paslaptingą žavesį, savotišką paslaptį. Beje, piešiniams mokiniai puikiai parinko ir spalvas, būdingas dangui, debesims, žemei. Pagrindinės žiemos spalvos yra mėlyna, balta, žalia, rausva, juoda. Todėl nenuostabu, jog jie tokie išraiškingi, įdomūs, originalūs bei kupini paslapties.

Laikas, praleistas piešiant žiemos tema, nuostabus! Išties smagi patirtis ir puikus įrodymas – neįprasti mokinių piešiniai.

Esu dėkinga mokytojai Jūratei Baranauskienei už suteiktą galimybę mokinių piešinių parodas eksponuoti gimnazijos skaitykloje.

Nieko nėra šilčiau už rankų darbo papuošimus, kurie suteikia daug džiaugsmo ir pozityvių emocijų. Šįkart, beje, jau antrą kartą, gimnazijos skaitykloje  parodos lankytojų dėmesį traukė ir veisiejietės (dabar jau Lazdijuose gyvenančios) Editos Česnulytės popieriaus karpiniai: kalėdiniai angeliukai, apibarstyti blizgučiais, atvirukai, vokeliai, dailios bei trapios popierinės snaigės. Džiugina vąšeliu nertos eglutės, varvekliai. Tai išties nepaprasto kruopštumo reikalaujantys darbai. Kalėdinėje parodoje autorė eksponuoja 26 puikius meninius kūrinius žiemos tema.

Parodos gimnazijos skaitykloje – tiesiog žavingos! Jomis pravertos stebuklingos durys į gražiausią metų šventę – Šv. Kalėdas.  Parodas dar galima aplankyti iki pat Trijų karalių.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė