Paroda „Iš naujo atraskime Lazdijus“, skirta Lazdijų 426 metų gimtadieniui

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje  veikia spalvinga 5-12 klasių mokinių piešinių paroda „Iš naujo atraskime Lazdijus“. Paroda skirta Lazdijų miesto 426 – ajam gimtadieniui.

Parodos tikslas – skatinti mokinius domėtis gimtaisiais Lazdijais, jo istorija, architektūra, etnografija.

Lazdijai – legendomis bei padavimais apipintas, dainomis apdainuotas nuostabus miestas. Nuostabus savo žmonėmis, gilia praeitimi, žymiomis kultūrinėmis bei istorinėmis vietomis.

Todėl mokiniai, paskatinti dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės ir šių eilučių autorės, ryžosi savo piešiniuose įamžinti lankomiausias ir lankytinas vietas, istorinius statinius. Ryškus ir įspūdingas piešinys, kuriame vaizduojamas  miesto simbolis – briedis su trimis raktais, nuo jo neatsilieka ir paslaptingasis  Lazdijos upelis, anksčiau Raišupiu ar Lazda vadintas, gražus Miškakalnis, kurį gaubia legendos bei kitos įvairios istorinės vietos.

Mokiniai, senų nuotraukų įkvėpti, savo  piešiniais nukelia mus į praeities ir dabarties Lazdijų įstaigas, aikštę bei žymias vietas. Piešiniuose – senoji Šv. Onos bažnyčia, pirmasis Nepriklausomybės paminklas (1930 m.), senasis ąžuolas, kuris skaičiuoja jau 93 metus, senoji „Žiburio“ gimnazija (dabar Lazdijų krašto muziejus) ir kt.

5-12 klasių mokinių piešinių paroda „Iš naujo atraskime Lazdijus“ – kūrybiška ir meniška dovana Lazdijų miesto 426-ajam gimtadieniui. Ji Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje veiks iki birželio 20 dienos.  Maloniai kviečiu apsilankyti!