Paramos akcija „Šildančios žvakės” Ukrainai

Lietuvos miestuose renkamas parafinas, vaškas ir kitos medžiagos apkasų žvakėms gaminti, kurios atšalus orui, itin reikalingos Ukrainos kariams bei be elektros likusiems gyventojams. Paramos akcija „Šildančios žvakės” Ukrainai vyko ir Lazdijuose. Bendruomenės centras „Labastogiai“ (Aistė Sarokienė) kvietė lazdijiečius prisijungti prie šios akcijos.  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5c klasės  vadovė Audronė Pileckienė su auklėtiniais ir mamytėmis Inesa Giedaite, Rūta Stankevičiene, 8a klasės vadovė Ilona Akromienė su savo auklėtiniais, jaunųjų šauliukų vadovas Kęstutis Pileckas su šauliukais, mokytojo padėjėja Rita Valavičienė dalyvavo šioje akcijoje ir pagamino žvakes. Žvakes gaminti mokino moterys atvykusios iš Veisiejų ir „Labastogių“ įkūrėja Aistė Sarokienė. Žvakės Toliau keliaus į Veisiejus ir bus perduotos Veisiejų socialinės globos namų direktoriui Zigmui Kukučioniui.

Šiam procesui buvo reikalingas kartonas, parafinas, vaškas ir nenaudojamos metalinės skardinės. Akcijos dalyviai supjaustytė kartoną, jį susuko ir įdėjo į skardines, kurios užpilamos vaško ir parafino mišiniu. Girdėjom, kad uždegę tokias žvakes kariai ir be elektros tiekimo likę civiliai gyventojai galės džiovinti drabužius, gaminti maistą, šildytis. Šios žvakės nuo įprastai naudojamų skiriasi tuo, jog įklotas kartonas užsidega per visa plotį ir dega 2-4 valandas, o litras vandens galėtų užvirti po 15 minučių.

Gimnazistai, jų mokytojai ir mokytojo padėjėja, jaunieji šauliai  ir jų vadovas, tėveliai džiaugiasi pagaminę žvakių ir pasidalinę šiluma su Ukrainos žmonėmis.

Ačiū „Labastogiams” ir Aistei Sarokienei.

Mokytojos Audronė ir Ilona