Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

PAMOKA KITOJE APLINKOJE

        Gruodžio 4 d. specialiųų (lavinamųjų) klasių mokiniai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekos taktilinių knygų parodos „Svajojantys pirštai“ pristatyme Lazdijų rajono viešojoje bibliotekoje.     Visi mes žinome, akys yra pagrindinis informacijos šaltinis, padedantis pažinti mus supantį pasaulį. Daugeliui aklųjų lytėjimas vis tik išlieka vienu iš pojūčių, padedančių pažinti pasaulį. Parodos autorė pristatė taktilinių (liečiamųjų) knygų parodą vaikams, papasakojo kaip šios knygelės buvo sukurtos, kas jas paganino, paaiškino, kad taktilinė knyga – rankomis pagaminta, reljefiškai iliustruota knyga, skirta sutrikusio regėjimo žmonėms.

        Sutrikusio regėjimo vaikai pasaulį pažįsta liesdami rankomis. Vartydami liečiamąją knygelę su paveiksliukais, vaikai piršteliais užčiuopia snaigę, besmegenį, švelnų meškiuko ar pelytės kailiuką, „pamato“ daiktą, apie kurį pasakoja rašytinis tekstas. Jis rašomas didžiosiomis raidėmis, stambiu šriftu, kad jį galėtų skaityti ir silpnaregiai vaikai. Tekstas taip pat parašomas ir Brailio raštu.

        Čia apsilankę vaikai galėjo paliesti rankomis ir pavartyti tokias rankų darbo knygas: „Mano formos“, „Grybų karas“, „Besmegenis“, „Sugrįžusi darugystė“, „Metų laikai“, „Žiemos burtai“ ir kt., kurias skaito sutrikusio regėjimo vaikai, žmonės.

 

Specialiųjų klasių mokytojos: V. Burdulienė, Ž. Klimienė

 

[wpgmza id="1"]

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Erika Poškevičienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt