Nuotolinė netradicinė istorijos pamoka „Viena diena Graikijoje“ su Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos septintokais

2024 m. kovo 28 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7b kl. ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 7s kl. mokiniai, jų istorijos mokytojos Audronė Pileckienė, Vitalija Šukienė, Lazdijų Švietimo centro atstovai, Lazdijų r. Švietimo centro Mokytojų tarybos nariai jungėsi į nuotolinę netradicinę istorijos pamoką „Viena diena Graikijoje“. Nuotolinės pamokos pradžioje 7b  ir 7s kl. mokiniai susipažino, prisistatė. Mokytojos Audronė Pileckienė, Vitalija Šukienė paskelbė pamokos uždavinį, informavo apie mokinių vertinimą, pasakė, kad bus ugdomos pažinimo, komunikavimo, skaitmeninė, kūrybiškumo kompetencijos. Mokiniai buvo kviečiami  pagalvoti ir pasakyti, kokiomis transporto priemonėmis šiais laikais galima nuvykti į Graikiją, skelbiamos darbo grupėje taisyklės, paaiškinamos užduotys, jų atlikimo laikas, išdalinama padalomoji medžiaga: bilietai su Qr kodu grupėms (nuoroda į Padlet lentą su užduotimi).

Užduotys buvo įvairios. Pirma grupė tapo žurnalistais vykusiais į kelionę autobusu į Olimpo kalną ir ten sukūrusiais anonsą, kuris atskleidė Olimpo kalno istoriją ir dabarties paslaptis, kurias pateikė televizijos laidos „Istorinės kelionės“ žiūrovams. Antra turistų grupė nuskridusi lėktuvu į Atėnus žingsniavo iš Akropolio papėdės į jos viršų bei  fiksavo statinius, skulptūras,  aikštę, kurioje buvo susirinkusi žmonių minia.  Trečia grupė atvyko į Spartą traukiniu ir sutiko ten gyvenantį hoplitą, spartiečių berniuką ir helotą, senąjį Spartos gyventoją žemdirbį, pavergtą dorėnų bei užrašė, ką kiekvienas  papasakojo apie savo gyvenimą viename garsiausių senovės Graikijos polių. Ketvirtos grupės nariai vyko automobiliu į Olimpiją, kur jų rankose atsidūrė senas, neįtikėtinai detalus žemėlapis, kuriame keliautojų grupės  nuostabai buvo pavaizduota ne šiuolaikinė vietovė, o Senovės Olimpija! Kelionės dalyviai tapo istorikais, archeologais ir aiškinosi kuo šis miestas domina juos ar net patį Pjerą de Kuberteną!  Penktos grupės nariai plaukė kruiziniu laivu ir tapo Kelionių agentūros „Atrask pasaulį“ atstovais, kurių tikslas – sudominti būsimus keliautojus Kretos sala ir paruošti jiems  kuo daugiau argumentų, kodėl verta aplankyti  šią vietovę, atskleidžiant jos praeitį ir įspūdingus istorinius lankytinus objektus. Grupės dalinosi kelionės įspūdžiai  Padlet lentoje pirmiausiai nuskenuodami Qr kodą bei aptarė kaip jiems sekėsi kelionė į Graikiją. Pamokos pabaigoje mokiniai įsivertino AhaSlide platformoje.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7b klasės mokiniai ir jų mokytoja Audronė Pileckienė dėkoja Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 7s kl. mokiniams ir jų mokytojai Vitalijai Šukienei už suteiktą galimybę nuotolinėje netradicinėje istorijos pamokoje „Viena diena Graikijoje“ skaitmeninių technologijų dėka prisiminti praeitas Senovės Graikijos temas, pažinti, komunikuoti, kurti ir sukurti istorijos pamokas vaizdingesnes bei įdomesnes.

Viena diena graikijoje planas
Viena diena Graikijoje_bilietai
Viena_diena_Graikijoje_refleksija
Virtualus kelionių dienoraštis „Viena diena Graikijoje”

Mokytoja Audronė Pileckienė

Kartu su TTūkstantmečio mokyklosProjektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra