Netradicinė pamoka „Susipažinkime su žodynais ir žinynais“

Spalio 7 d. mes, 5a klasės mokiniai, kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintare Dereškevičiene lankėmės gimnazijos skaitykloje, kur vyko netradicinė pamoka „Susipažinkime su žodynais ir žinynais“. Skaityklos vedėja D. Mikalauskienė pristatė pačius įvairiausius žodynus ir žinynus. Ypač susidomėję klausėmės pasakojimo apie didžiausią lietuvių kalbos žodyną „Lietuvių kalbos žodynas“, kurio apimtis – 20 tomų. Šiame žodyne pateikiama senosios ir dabartinės lietuvių kalbos leksikos daugiau kaip 11 milijonų žodžių. Net sunku įsivaizduoti, kiek daug turėjo dirbti žodyno rengėjai, kad sudarytų tokios apimties žodyną.

Dar vienas žodynas sulaukęs didelio susidomėjimo – „Lietuvių vardų kilmės žodynas“. Nekantraudami laukėme savo eilės, kuomet  žodyne galėsime surasti savo vardo reikšmę. Skaityklos vedėja mus supažindino ir su skaityklos veikla, pristatė joje eksponuojamas parodas.

Ačiū už puikią pamoką! Dar ne kartą apsilankysime čia!

5a klasė