NETRADICINĖ PAMOKA „SUSIPAŽINKIME SU ŽINIASKLAIDOS ŠALTINIAIS“

Dabartinėje visuomenėje spauda atlieka labai svarbų vaidmenį – ji ne tik informuoja, bet ir formuoja pačią visuomenę.

Pirmadienio rytą 1gc klasės mokiniai anglų kalbos pamoką pradėjo neįprastai. Jie kartu su mokytoja Onute Subačiene dalyvavo gimnazijos skaitykloje vykusioje netradicinėje pamokoje „Susipažinkime su žiniasklaidos šaltiniais“, kurią vedė mokytoja ir šių eilučių autorė.

Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su gimnazijos skaitykloje esamais laikraščiais ir žurnalais, suprasti, kodėl jie svarbūs, kad ieškodami informacijos, mokiniai galėtų pasikliauti savo jėgomis.

Pamokos pradžioje 1gc klasės mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie visuomenės informavimo priemones, esančias gimnazijos skaitykloje. Pasak jos, žmonija nuo seno jaučia poreikį bendrauti ir sužinoti, kas vyksta aplink mus. Todėl labai svarbu žinoti, kokius  laikraščius, savaitraščius, dienraščius, skirtingų sričių žurnalus, (gamtos, istorijos, kultūros ir meno), biuletenius galima rasti skaitykloje. Netradicinės pamokos metu kalbėta apie įvairių leidinių tiražus. Mokiniai buvo skatinami išsiaiškinti laikraščio ir žurnalo sąvokas, jų turinį bei mokėsi kritiškai vertinti ir analizuoti laikraščiuose, žurnaluose perskaitytą informaciją.

Galima tik džiaugtis ir didžiuotis, jog Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklą pasiekia populiarūs pažintiniai žurnalai: „Iliustruotoji istorija“, „Voruta“, „Naujasis Židinys. Aidai“, „Kultūros barai“, „Viltis“, „Ateitis“, ,,Trimitas“ bei laikraščiai „Žaliasis pasaulis“, „Dzūkų žinios“.

Netradicinės pamokos metu anglų kalbos mokytoja Onutė Subačienė kalbėjo apie sparčiai kintančią informacinių technologijų plėtrą, kuri iš esmės keičia mūsų gyvenimus. Ji 1gc klasės mokinius supažindino su tarptautiniu žurnalu „Voices“, skirtu mokytojams ir laikraščiu „Metro“

Netradicinės pamokos „Susipažinkime su žiniasklaidos šaltiniais“ metu buvo ugdoma informacinė – pažintinė kompetencija. Apibendrinant pamoką, buvo konstatuota, jog svarbu galvoti ir apie skaitytoją, kad jis galėtų skaityti ne tik elektroninę laikraščio bei žurnalo versiją, bet ir spausdintą žodį. Daugelis skaitytojų mėgsta į rankas paimti laikraštį ar žurnalą ir jį skaityti.

Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė