Netradicinė muzikos pamoka „NEPRIKLAUSOMYBĖS LAIKAS“

Kovo 10 dieną  5b, 6a, 8a ir Igc klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje  muzikos pamokoje skirtoje Kovo 11-ajai paminėti. Pamokos tema: „Nepriklausomybės laikas“. Mokytoja Laima Jakulevičienė pradėjo pamoką sakydama, kad noras būti laisvais savo šalies piliečiais, nevaržomai kalbėti gimtąja kalba – vienas iš pagrindinių visaverčio gyvenimo siekių. Kovo 11-oji kiekvienais metais primena, kad mes kaip ir paukščiai turime ir saugome savo pasaulio medžio šaką. Nueitas nepriklausomybės kelias šiandieną lygiai taip pat svarbus, kaip ir prieš jam prasidedant. Tai istorija, kupina meilės Lietuvai, vienybės, skatinanti didžiuotis savo šalimi – esame maža tauta, ne tik turinti didelių užmojų bei norų, bet ir nuveikusi didelius darbus. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – iškovota galybė.

Artėjant Kovo 11-ąjai norisi sugrįžti į praeitį, prisiminti, kaip buvo kovojama dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės. Mokytoja pateikė filmuotą 1990 metų Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo istorinę medžiagą. Buvo labai įdomu pamatyti tuos žmones , kurių dėka buvo atkurta mūsų valstybės nepriklausomybė.

Mes mokiniai išsakėme savo mintis, kad Laisvė – tai galimybė laisvai kalbėti gimtąja kalba ir daryti tai, ką nori, laisva valia, savo nuožiūra, o ne kitiems paliepus. Laisvę ir Nepriklausomybę suprantame,  kai Lietuvoje galime matyti nesuvaržytą, laisvą ir nepriklausomą savo šalies pilietį, galintį laisvai veikti, vadovaujantis asmeninėmis gyvenimo vertybėmis.

Klausėmės Veronikos Povilionienės, kuri su folkloro ansambliu ,,Blezdinga“ atliko dainą Maironio žodžiais „Eina garsas“, kurioje atsispindi ankstyvoji lietuviška dvasia, ryžtas, drąsa. Mokytoja papasakojo, jog šios dainininkės  vyras Vidmantas Povilionis taip pat buvo okupacijos pasipriešinimo dalyvis, politinis kalinys, aktyvus sąjūdietis, signataras.

Stebėjome video ir klausėmės Justės Arlauskaitės atliekamos dainos „Rudens naktis“, kurioje labai jautriai perteikti karo metu patirti žmonių išgyvenimai ir tremtis.

Susipažinome su kompozitoriumi, dirigentu ir dainų švenčių organizatoriumi Juozu Naujaliu, kuris labai daug prisidėjo prie dainų apie Lietuvą slaptu kūrimu ir choro repeticijų organizavimu. Vienos garsiausių, tai „Lietuva brangi“, „Lietuviais esame mes gimę“ ir t.t.

Pamokos metu mes paklausėme mokytojos  „Ar ji atsimena tą dieną, kai buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė?“. „Kurgi pamirši, – pradėjo pasakoti mokytoja. – Ši diena niekada nepasimirš. Nepamiršime mes jos ne tik dėl to, kad tai mūsų valstybės istorinė diena, bet ir dėl to, kad prieš akis atgyja tuometiniai įvykiai, aplanko tądien užplūdę jausmai – baimė ir nežinomybė dėl tolimesnio savo gyvenimo.“

Susipažinome su kompozitoriumi, dirigentu ir dainų švenčių organizatoriumi Juozu Naujaliu, kuris labai daug prisidėjo prie dainų apie Lietuvą  kūrimu ir atlikimu organizuojant slaptas choro repeticijas. Vienos garsiausių, tai „Lietuva brangi“, „Lietuviais esame mes gimę“ ir t.t.

Stebėjome dainų šventę ir klausėmės Gintauto Abariaus ir Gintaro Zdebskio  dainos „Dieve, laimink Lietuvą“. Šis kūrinys praskambėjo labai pakiliai, šventiškai, bet jaudinančiai.

Mes džiaugiamės, kad Lietuva šiandien – Europos ir pasaulio dalis. Vienas svarbiausių mūsų laimėjimų – Lietuvos piliečių karta, gimusi ir subrendusi Nepriklausomybėje. Tai – Laisvės karta, kuri ne tik naudojasi kokybiškai naujomis galimybėmis, bet ir jas kuria, gindama pamatinius demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių principus. Naujosios kartos vardai skamba garsiausiose pasaulio scenose ir arenose, o jų kūryba bei pasiekti rezultatai mus įkvepia, palieka žymų įspaudą pasaulio kultūros, meno ir sporto metraščiuose.

Pamokos veiklą mokytoja apibendrino žodžiais, kad  Kovo 11-oji mums įsimintina diena. Tądien dalyvavę Nepriklausomybės atkūrime buvo vieningi, bebaimiai ir troško laisvės, bei  būti nepriklausomi. Tad ir šią gražią ir svarbią pavasario dieną pasidžiaukime atkurta nepriklausoma Lietuvos valstybe ir palinkėkime vieni kitiems būti tokiems tvirtiems ir vieningiems, kokie tądien buvo mūsų tautiečiai. Didžiuokimės, kad esame laisva Tauta. Taigi nesvarbu, kokiame pasaulio kampelyje mes gyventume – esame viena tauta, kurią jungia ta pati istorija, kalba.

5b klasės mokinė Milena Rusevičiūtė