Netradicinė literatūros pamoka  „Visą gyvenimą atsidavęs kitiems“

Vasario 22 d. kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gintare Dereškevičiene, mes, 5c klasės mokiniai, turėjome netradicinę literatūros pamoką gimnazijos skaitykloje „Visą gyvenimą atsidavęs kitiems”, kuri skirta Motiejaus Gustaičio 152–osioms gimimo metinėms paminėti. Motiejus Gustaitis – Dzūkijos šviesulys, žinomas dvasininkas, kunigas, poetas, vertėjas, literatūros ir kultūros tyrinėtojas, pedagogas. Tai Lazdijų kraštui ypatingas žmogus, kurio vardu pavadinta ir mūsų gimnazija. Motiejus Gustaitis gimė 1870 metų vasario 27 dieną Rokuose (Kauno apskrityje).  1918 metais buvo paskirtas Seinų „Žiburio“ gimnazijos direktoriumi. Lenkams užėmus Seinus, 1920 m. gimnazija perkelta į Lazdijus. Lazdijuose gyveno iki mirties, toliau ėjo gimnazijos direktoriaus pareigas. Jo dėka gimnazijai nupirktas namas su žemės sklypu, įsteigti moksleivių bendrabučiai, valgykla.

Skaityklos darbuotoja Daiva Mikalauskenė pristatė  pranešimą „Motiejus Gustaitis – visą gyvenimą atsidavęs kitiems“, kuriame kalbėjo apie šio šviesaus žmogaus gyvenimą, kūrybą, įkvepiančias jo mintis ir pasisakymus apie tėvynę.

Mes džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mokomės  gimnazijoje, pavadintoje šio šviesaus žmogaus vardu. Stengsimės saugoti Motiejaus Gustaičio atminimą ir iš jo mokytis mylėti savo gimtąjį kraštą bei darbuotis jo labui.

5c klasės mokiniai