Netradicinė istorijos pamoka „Mokyklos istorija. Praeitis ir dabartis“

Birželio 8 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos mokytoja Audronė Pileckienė 5a klasės mokiniams organizavo netradicinę istorijos pamoką „Mokyklos istorija. Praeitis ir dabartis“. Pamokoje dalyvavo gimnazijos bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė, kuri mus supažindino su Lazdijų mokyklos istorija, čia dirbusiais mokytojais, direktoriais. Įdomu buvo klausytis pasakojimo apie Dzūkijos krašto šviesuolį, kunigą, direktorių Motiejų Gustaitį, Lazdijuose dirbusią poetę Salomėją Bačinskaitę-Bučienę-Nėrį, Joną Starkų ir kitus. Įdomu ir tai, jog mokyklai nuo 1920 iki dabar vadovavo net 20 direktorių. Tačiau pati reikšmingiausia pamokos dalis buvo praktinė užduotis, kaip iš atskirų žodžių reikėjo sudėlioti Motiejaus Gustaičio eilėraštį „Ant kryžkelės“. Tačiau mes su šia užduotimi susidorojome puikiai. Dėkojame bibliotekininkei Daivai Mikalauskienei už gražų pasakojimą, po kurio praturtėjome istorinėmis  žiniomis apie mokyklą.

Ineta Vaškevičiūtė, 5a klasė

Nuotraukos Lukrecijos Tamošaitytės, 5a