Netradicinė istorijos ir dailės pamoka „Lietuvos istorija dailėje”

2024 m. kovo 13-14 dienomis Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8a, 8b, 8c klasių mokiniai  lankėsi Lazdijų Laisvės kovų muziejaus parodų salėje, kur iki kovo 31 dienos eksponuojama dailininkės iš Utenos Laimos Tubelytės-Kriukelienės didelio formato drobių tapyba nutapyti darbai Lietuvos istorijos tematika. Aštuntokai dalyvavo netradicinėje istorijos ir dailės pamokoje „Lietuvos istorija dailėje“, kurios tikslas – susipažinti su dailininkės Laimos Tubelytės-Kriukelienės nutapytais paveikslais, tapybos technika ir remiantis jos paveikslu „Lietuvos istorijos slenksčiai” įžvelgti keturis Lietuvos istorijos slenksčius (įvykius).

Laisvės kovų muziejaus muziejininkės Jūratė Paciukonienė ir Dalė Juknevičienė pristatė dailininkės eksponuojamus darbus. Aštuntokai sužinojo, kad autorė yra nutapiusi daugiau nei 40 paveikslų. Didžiausią kūrybinio laiko dalį dailininkė skiria didelio formato drobių tapybai Lietuvos Kunigaikštystės istorijos tematika. Muziejininkės akcentavo, kad šie dailininkės darbai atspindi konkrečios epochos tikrovę ir įvykius, nutapytos asmenybės turi reikšmingą istorinę ir meninę vertę. Parodoje mokiniai pamatė šiuos paveikslus: „Karalius Mindaugas“, „Karalienė Morta“, „Barbora Radvilaitė“, „Lietuvos istorijos slenksčiai“ ir kt. Mokiniai remdamiesi dailininkės paveikslu „Lietuvos istorijos slenksčiai” atliko užduotis, įžvelgė keturis istorinius slenksčius (įvykius) iš skirtingų Lietuvos istorijos laikotarpių bei juos įvardino. Pasibaigus pamokai 8a,b,c klasių mokiniai padėkojo Lazdijų Laisvės kovų muziejaus muziejininkėms J. Paciukonienei ir D. Juknevičienei už galimybę pažinti dailininkės Laimos Tubelytės -Kriukelienės nutapytus paveikslus bei pasitikrinti savo istorines žinias.

Mokytojos A. Pileckienė, J. Baranauskienė

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra