Netradicinė integruota pilietiškumo-istorijos pamoka „Kas yra dezinformacija ir kaip su ja kovoti?”

Kovo 30 d. 1gb klasės mokiniai  dalyvavo netradicinėje, integruotoje pilietiškumo-istorijos  pamokoje, kuri vyko Laisvės kovų muziejuje. Pamokos tema- „Kas yra dezinformacija ir kaip su ja kovoti? Šios pamokos metu ,remdamiesi įvairiais informaciniais šaltiniais (vaizdine medžiaga, pasakojimu, mokinių surinkta informacija) nagrinėjome aktualią visuomenei problemą, kaip atpažinti klaidinančią informaciją, kaip patikrinti informacinius šaltinius. Grupėse modeliavome įvairias situacijas, kurios galėtų būti klaidingomis.

Ši pamoka buvo labai naudinga, nes išmokome atskirti, kas yra dezinformacija ,kaip ir kaip su ja kovoti. Istorijos mokytoja paragino mus būti dėmesingais, neplatinti klaidingos informacijos. Muziejininkė Jūratė Paciukonienė mums papasakojo, kad dezinformacijos buvo gausu ir pokario metais. Dažniausiai neteisinga informacija buvo skleidžiama apie partizanus, siekiant sumenki jų vaidmenį kovoje už Lietuvos laisvę.

Dėkojame istorijos mokytojai Salomėjai Paškevičienei ir muziejaus darbuotojai Jūratei Paciukonienei.

1gb klasės mokinė Aurelija Šarkauskaitė