Netradicinė integruota pilietiškumo, fizinio ugdymo ir klasės vadovo pamoka „Lietuvos krepšiniui – 100“

2021 m. gruodžio 6 d. 2gc klasėje vyko netradicinė integruota pilietiškumo, fizinio ugdymo ir klasės vadovo pamoka „Lietuvos krepšiniui – 100“, kurią vedė mokytojai Audronė Pileckienė, Mindaugas Malinauskas, Gintutė Durtinevičienė. LR Seimas 2022 metus paskelbė Lietuvos krepšinio šimtmečio metais. Pamokos tikslas – atskiroms klasės grupėms domėtis  Lietuvos krepšinio istorija (tarpukario, sovietmečio, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę), pristatytį ją pamokoje dalyvaujantiems ir pasirengti prasmingai sutikti šią sukaktį.

2gc klasėje mokosi mokiniai, kurie jau ne vienerius metus žaidžia krepšinį Lazdijų sporto centre ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje ir taip garsina Lazdijų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje: 2019 m. rugpjūčio 12-18 d. Primorske (Bulgarija) vyko tradicinis tarptautinis krepšinio turnyras „Poseidon 2019“, kuriame dalyvavo ir Lazdijų sporto centro krepšininkai, gim. 2005/2006 m. (treneris Ričardas Čepononis). Šioje amžiaus grupėje kovėsi 5 komandos iš Lietuvos, Ukrainos ir Bulgarijos. Lazdijų SC komanda tapo turnyro nugalėtoja: užėmė I vietą. Į geriausių turnyro žaidėjų Top 5 pateko Otas Vaitulevičius. Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Nojus Ribinskas. Lazdijų sporto centrui taip pat atstovavo Karolis Vekteris, Lukas Andžilaitis, Arnas Stučka, Augustas Šukys, Simas Tamkevičius, Domas Kukučionis, Jonas Kukučionis, Aidas Kukučionis, Tautvydas Motiejūnas ir Martynas Kancevičius.

Po to, kai mokiniai pristatė savo paruoštą medžiagą, mokytojas Mindaugas Malinauskas kalbėjo apie krepšinio svarbą Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, apie jaunimo norą žaisti krepšinį. Klasės vadovė Gintutė Durtinevičienė, apibendrinusi pristatymus, priminė, kaip jie ir jų klasės draugai ne tik patys žaidžia, bet ir tampa aktyviais Kauno „Žalgirio“ ir kitų komandų sirgaliais. Pamoka pasibaigė, bet ji buvo tik startas į kitus metus, kada Lietuvos krepšinis minės savo šimtmetį.

Mokytoja Audronė Pileckienė