Vytauto g. 13, LT-67122, Lazdijai

(8 318) 51133

info@lazdijugimnazija.lt

Netradicinė integruota istorijos ir lietuvių literatūros pamoka

        Netradicinė integruota istorijos ir  lietuvių  literatūros pamoka „Žydų holokaustas: istoriniai faktai ir atspindžiai grožinėje literatūroje. Icchokas Meras – geriausių kūrinių apie holokaustą autorius. Romanas „Ties gatvės žibintu“

        Istorijos pamoka su 1gc klasės mokiniais vyko rugsėjo 23 d. – Žydų genocido dieną  Lazdijų Laisvės kovų muziejuje. Parodų salėje pamoką vedė istorijos mokytoja Audronė Pileckienė ir vyr. muziejininkė Jūratė Paciukonienė, kuri papasakojo mokiniams apie žydų holokaustą Lazdijų krašte ir Lietuvoje. Mokiniai atidžiai išklausė muziejininkės pasakojimo apie tragišką žydų tautos likimą, nulemtą holokausto, kurį vykdė nacistinė Vokietija. Po pasakojimo mokiniai atliko užduotis, kurias  jiems parengė muziejininkė. Mokytoja įvertino mokinius. Gimnazistai turėjo galimybę apžiūrėti ir susipažinti su tuo metu parodų salėje veikiančia paroda „Žydų narsuoliai kovose už Lietuvos laisvę“.

        Rugsėjo 25 dieną per lietuvių literatūros pamoką, kurią vedė mokytoja Birutė Plečkaitienė, prisiminę netradicinės istorijos pamokos metu girdėtus faktus apie žydų holokaustą, mokiniai susipažino su žydų kilmės lietuvių rašytoju Icchoku Meru, kuris laikomas vienu ryškiausių Rytų Europos rašytoju, geriausiai savo kūriniuose atspindėjusiu skaudžias savo tautos patirtis XX a. viduryje. Antrojo pasaulinio karo metais jis pats patyrė holokausto baisumus: jo tėvai buvo vokiečių sušaudyti, o jį, septynerių metų berniuką, nepaisydami mirtino pavojaus sau, išgelbėjo ir priglaudė bei užaugino kaip septintą vaiką viena lietuvių valstiečių šeima. Tapęs rašytoju Icchokas Meras sukūrė ne vieną kūrinį, kuriame vaizduojami genocido gniaužtuose atsidūrusių žydų likimai. 1gc klasės mokiniai pradėjo skaityti ir analizuoti vieną iš rašytojo romanų „Ties gatvės žibintu“.

 

Mokytojos  A. Pileckienė ir B. Plečkaitienė

 

KONTAKTAI

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija

Adresas:

Vytauto g. 13, LT-67122 Lazdijai

Įmonės kodas: 190608487

SD draudėjo kodas: 580118

Direktorė Jurgita Mozerienė

Tel.: (8 318) 51133

El.p.: info@lazdijugimnazija.lt