Netradicinė integruota istorijos ir anglų kalbos pamoka „Karas ir pabėgėlių vaikai” 2gc klasėje

2022 metais vasario 28 dieną  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 2gc klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje istorijos ir anglų kalbos pamokoje „Karas ir pabėgėlių vaikai”. Pamoką vedė istorijos vyr. mokytoja Audronė Pileckienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Ilona Akromienė. Pamokoje mokiniai susipažino su „dipuko”, „pabėgėlio” sąvokomis, įvardino po antrojo pasaulinio karo ir šių dienų pabėgėlių du skirtumus ir du panašumus bei susipažino su esama pabėgėlių (vaikų ir jų tėvų, globėjų) situacija pasaulyje. Mokytojos su mokiniais kalbėjo apie karą Ukrainoje ir iš čia atvykstančius pabėgėlius į Lietuvą bei į kitas saugias Europos šalis.

Pamokos metu mokytojos atkreipė dėmesį į užsienio kalbos mokėjimą, nes pabėgėliai atvykę į saugią jiems šalį turi mokėti paaiškinti jiems iškilusią problemą. Todėl pamoka vyko lietuvių ir anglų kalbomis.

Pamokoje dalyvavusi Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Laima Bielevičienė pasidžiaugė 2gc klasės mokiniais, jų aktyviu dalyvavimu pamokoje ir noru pažinti.

Šiandien kiekvienas turime žinoti, kad tam tikru istorijos  laikotarpiu dėl vienokių ar kitokių priežasčių žmonės bėgo, bėga bei bėgs, tikėdamiesi ar turėdami vilties sugrįžti arba neturėdami vilties sugrįžti. Šiandien tai jau yra realybė. Kiekvienas iš mūsų galime atlikti savo pilietinę pareigą ir priglausti atvykusią šeimą iš Ukrainos arba suteikti kitokią paramą nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

Mokytojos Audronė Pileckienė ir  Ilona Akromienė