Netradicinė 2gc klasės pamoka „Dabarties ir praeities ryšys: Slava Ukraine!“

Istorijos pamiršti negalima, nes ji kartojasi. Deja, dažnai savo skaudžiomis apraiškomis…

Gegužės 31 d. 2gc klasėje vyko netradicinė pamoka „Dabarties ir praeities ryšys: Slava Ukraine!“, susiejanti skaudžius praeities ir dabarties įvykius. Prieš skaitydami ir nagrinėdami žydų kilmės Lietuvos rašytojo Icchoko Mero romaną ,,Lygiosios trunka akimirką“, pasakojantį apie  žydų dvasinę stiprybę išgyvenant žiaurų genocidą Antrojo pasaulinio karo metais“,  nusprendėme pakalbėti apie visą pasaulį sukrėtusius šiandienos įvykius Ukrainoje. Pamoką vedė 2gc mokinys Anishchenko
Maksym, atvykęs pas mus iš karo baisumus patiriančios Ukrainos. Maksim labai rūpestingai ruošėsi šiai pamokai: parengė karo ugnyje paskendusios Ukrainos nuotraukų parodą, parinko video įrašų apie naujausius įvykius savo šalyje, didžiuodamasis pasakojo apie narsiojo Ukrainos prezidento Volodimyro Zelenskio vizitą į frontą – Charkovo miestą ir Charkovo sritį, susitikimą su kariais ir jų apdovanojimą. Mokinys labai nori išmokti kalbėti lietuviškai, todėl pasakojo apie savo šalį ne tik ukrainietiškai, tačiau stengėsi paskaityti pranešimą ir lietuvių kalba.

Pamokoje dalyvavo ir 2gc klasės auklėtoja Gintutė Durtinevičienė, kuri pasidžiaugė noriai ir aktyviai į klasės bei gimnazijos bendruomenės gyvenimą besistengiančiu įsitraukti Maksimu. Iš visos širdies linkime sėkmės jam ir jo šaliai.

2gc klasės lietuvių kalbos ir literatūros
mokytoja Birutė Plečaitienė